dinsdag, 10 maart 2009 (9:48)
AMSTELVEEN - Kinderen afschermen van commerciële beelden van seksualiteit en seks is onmogelijk. Dit bleek op een conferentie in Antwerpen, waar de wetenschap zich boog over ‘pornoficatie van de samenleving’ en jongeren.
Justine Pardoen van de preventieve stichting Mijn Kind Online toonde zich bezorgd omdat Nederlandse jongeren wel in de war lijken te zijn door het overvloedige digitale aanbod van hitsige beelden. Overigens lijken Vlaamse jongeren volgens de cijfers minder in de war te zijn, omdat die kinderen minder heen en weer worden geslingerd tussen extreme preutsheid á la Rouvoet en voorstanders van totale vrijheid, zoals je in Nederland ziet.
Pardoen citeerde uit een onderzoek dat alle Nederlandse kinderen vanaf 14 jaar wel eens harde commerciële pornobeelden hebben gezien en maar liefst 80 procent van alle tienjarigen. Daarbij geldt ook een kortstondige verdwaling op een pornosite als oogcontact. Seksuoloog Alexander Witpas riposteerde dat zulk contact helemaal niet erg is. ‘Het is juist goed dat kinderen opgroeien in een cultuur die open is over seks.‘
Problemen ontstaan volgens Witpas pas wanneer jongeren niet leren hoe ze deze porno kunnen vermijden en wanneer dergelijke indrukken onbespreekbaar zijn met hun ouders. Extreme ideëen over seks nemen kinderen vooral mee van thuis, van hun familie. Daar waren alle experts op het congres van de Vlaamse Federatie Seksuologie het over eens. Niet de erotische tsunami via internet is het probleem.
Op school zouden porno en suggestieve videoclips vast onderdeel moeten worden van de seksuele voorlichting, bepleitte spreekster en filmmaker Ingeborg Beugel. Thuis moeten die lessen worden opgevolgd. ‘Als ouders geen grenzen stellen aan seksualiteit, zien kinderen die ook niet.‘
Reageer • Categorie:
Consument & Trends