woensdag, 09 juni 2010 (10:18)

Bacardi en Coca-Cola introduceren Carafe

Laten zien wat je drinkt en gezellig samen met je vrienden een drankje delen, wordt steeds populairder weten Bacardi en Coca-Cola. In toenemende mate wordt een fles wijn, een fles prosecco of een pitcher bier besteld. Geïnspireerd door deze shared drinking-trend ontwikkelden beide merken samen een pitcher voor de mix Cuba Libre.


De Carafe bevat Bacardi Superior Rum, Coca-Cola horecafles, ijs en verse limoen. Het prijsvoordeel, maar ook de hip bedoelde uitstraling van de Carafe, moeten de fles, waar vijf drankjes uitgeschonken kunnen worden, een aantrekkelijke optie maken voor de consument.

Consumenten laten volgens de bedenkers graag zien hoe en wat ze drinken. Met de introductie van de Carafe willen de producenten hier op inspelen.

In de periode november 2009 - januari 2010 is de Carafe getest bij 20 outlets verspreid over het land. 'We verwachten dat de Carafe een groot succes wordt in de horeca. Tijdens de testperiode werden er gemiddeld vier Carafe’s per zaak per week verkocht. Dit betreft additioneel volume op de reguliere verkoop. Consumenten blijken het een goede deal te vinden en gaan vaak tot herhaling van de bestelling over. De Carafe smaakt goed en het ziet er goed uit. Op basis van de testfase kunnen we stellen dat het aantal verkochte Bacardi & Cola-Cola in de mix tot maar liefst 10% kan stijgen. Bacardi & Coca-Cola is altijd al een goede mix geweest en dat bevestigen we graag met deze nieuwe samenwerking,' aldus Jeroen Schoorel, Brand Manager van Bacardi Nederland.

Sinds 1 juni is de karaf, waarvan het design is geïnspireerd op de originele Bacardi Superior rum fles, verkrijgbaar in 500 door Coca-Cola en Bacardi geselecteerde outlets.

Volgens onderzoek van Milward Brown in maart 2010 staat Bacardi & Coca-Cola in de top-3 van meest gedronken cocktails en werden volgens het IWSR Rapport March 2009 in 2008 ruim 165.000 9-liter cases Bacardi & Coca-Cola geconsumeerd. 
 

 

1 Reactie • Categorie: Branding, Consument & Trends, Creatie, Product Development Bookmark and Share

Reacties

Redactie woensdag, 09 juni 2010, 12:44

Niet onbelangrijk, het bureau dat de Carafe heeft ontworpen is Do it Fluid uit Amsterdam

Reageren

Smileys

Onthoud mijn persoonlijke informatie

Stuur mij een mail bij een nieuwe reactie

Submit the word you see below:


Pagina 1 van 1