dinsdag, 28 februari 2012 (15:57)

Consumenten willen geen relatie met merken

Het is een wensdroom van marketeers dat consumenten een relatie willen met merken op sociale netwerkplatforms als Facebook. Een conversatie tussen merkeigenaren en consumenten zal ook nooit werkelijkheid worden. Deze boude stelling poneert mediagoeroe Simon Dumenco in Advertising Age.


Informatie
De realiteit is dat veel mensen merken volgen en ‘liken’ omdat ze informatie willen ontvangen’, stelt de mediacolumnist van het gezaghebbende Amerikaanse vakblad. Echter, consumenten klikken wel op links die marketeers aanbrengen en retweeten links naar hun volgers in de veronderstelling dat ze belangstelling hebben voor de aangeboden informatie.

Dit gedrag komt wel neer op ‘engagement’, stelt Simon Dumenco, die tegenwoordig grote mediabedrijven adviseert als Condé Nast, Hearst, New York Media, Time Warner, Viacom, and Wenner Media. Maar een retweet is niet meer dan een herpublicatie. Deze informatie delen via sociale media is gewoon oude wijn in nieuwe zakken. Bij de traditionele media gebeurt dit ook. De meeste mensen consumeren dus ook online content op een passieve wijze.

Traditioneel
De notie dat een online conversatie tussen adverteerder en ontvanger het primaire doel is van sociale netwerken, biedt marketeers geen houvast. Volgens Dumenco gedraagt Twitter zich net zo als een traditioneel mediabedrijf. Het streeft er ook naar om interesses van gebruikers te analyseren en hun gedrag te volgen door meer effectieve manieren te presenteren om content te filteren.

Lees hier de column van Simon Dumenco


 

4 Reacties • Categorie: Consument & Trends Bookmark and Share

Reacties

Peter woensdag, 29 februari 2012, 12:04

De vraag of consumenten een relatie met een merk willen is onderhevig aan de vraag wat een merk is. Ook het merk kent een evolutionaire ontwikkeling. In het verleden stond een merk garant voor kwaliteit. De USP was daar de exponent van. Door kopieergedrag en concurrentie echter is dit onderscheid vrijwel geheel komen te vervallen. Apple bijv. is een voorbeeld van een merk wat laat in de cyclus opereert. Het huismerk is de exponent van het wegvallen van het onderscheid. Wanneer de kwaliteit gegarandeerd is, is alleen de prijs nog een discriminerende factor. Op dat vlak verliezen nu juist de A merken de strijd. De consument vertrouwt het merk niet meer. Kent er geen waarde meer aan toe. Dat consumenten geen relatie meer met merken willen is dus een gevolg van het opereren van diezelfde merken en de ontwikkelingen in de economie. De boekhouder heeft het voor het merk versjteerd. Er wordt niet geinvesteerd, vernieuwd en gecommuniceerd. Er wordt slechts op de kosten gelet. De nieuwe media hebben daar geen invloed op. Ze zijn slechts interessant omdat ze goedkoop zijn in mediagebruik. Keep on dreaming.

Patrick Petersen woensdag, 29 februari 2012, 20:11

@Marketingtribune
@Peter

Wel een goede statement en volkomen mee eens.Het Boeien & Binden in de sociale media geeft niet zomaar enige ‘engagement’ met een merk en daarnaast kennen wij in de sociale media een totaal andere ‘merkwaarde’ en dit beleving dan traditioneel is neergezet. Om het top of mind ‘guneffect’ te creëren met ‘social’ - want daar gaat het toch om bij merktrouwheid en voorkeur - lijkt de relatie via de sociale media peers en contacten gerelateerd aan merken en de betreffende medewerkers verbonden áan die merken, vitaler dan de massabranding en pogingen tot het aanbrengen van ‘engagement’.

Markus Lattner zaterdag, 02 juni 2012, 18:03

This looks nice. It is so colorful. I love the concept.

CWD Construction zaterdag, 23 juni 2012, 2:51

That is a nice campaign. It looks so good. Great job on this.

Reageren

Smileys

Onthoud mijn persoonlijke informatie

Stuur mij een mail bij een nieuwe reactie

Submit the word you see below:


Pagina 1 van 1