vrijdag, 26 augustus 2011 (13:41)

Digitale branche lanceert volg-me-niet-register

Vanaf dinsdag 30 augustus is het digitale volg-me-niet-register een feit. Hiermee willen de branches van online bureaus en adverteerders een belangrijke eerste stap zetten naar een transparantere internetervaring. De belangrijkste Nederlandse internetexploitanten lanceren, onder leiding van het IAB Nederland, een zelfreguleringsinitiatief om de privacy van internetgebruikers te beschermen.


Op 10 april 2011 kondigde de digitale branche aan een volg-me-niet-register te starten om de privacy van gebruikers te garanderen. De afgelopen maanden hebben grote internetexploitanten als Sanoma Media, Microsoft, De Persgroep Nederland, Google, Telegraaf Media Nederland, Ster, Publieke omroep, WebAds, Wegener, IDG, RTL, IMNetworks en IAB Nederland dit uitgewerkt in een plan dat volgens IAB praktisch uitvoerbaar is. Hierbij staat voorop dat de branche internetgebruikers controle wil geven bij hun dagelijks internetgebruik.

Volg-me-niet-register
Concreet zal vanaf 30 augustus een zogenaamd ‘informatie-icoon’ bij elke advertentie worden getoond. Dit icoon leidt naar een landingspagina met daarop de privacypolicy van de desbetreffende organisatie. Vanuit deze pagina kan er worden doorgeklikt naar een site waar de consument kan zien welke partijen cookies op zijn computer plaatsen en kan deze de betreffende cookies aan- of uitzetten. De internetpartijen die al bij de lancering actief zijn zeggen gezamenlijk meer dan 75% van het Nederlandse internetbereik te representeren. ‘Door deze integrale benadering is voor de consument sprake van eenduidige en herkenbare communicatie over online privacy en het instellen van advertentievoorkeuren via het informatie-icoon,’ aldus IAB

‘Het IAB voelt zich erg gesteund door de enthousiaste participatie van verschillende hoofdrolspelers bij de introductie van het volg-me-niet-register’, aldus Joris van Heukelom, voorzitter IAB Nederland. ‘Volle steun vanuit de branche is namelijk noodzakelijk om het initiatief goed en professioneel te lanceren. Dit gebeurt nu, en hiermee zetten we dus een eerste stap. Het is ons doel om de komende maanden het volg-me-niet-register over de gehele Nederlandse digitale branche uit te rollen. De zelfregulering is overigens geen Nederlands initiatief; het wordt pan-Europees ingevoerd.’

5 Reacties • Categorie: Reclame & Media, E-Commerce, Direct Marketing Bookmark and Share

Reacties

Kees-jan Kelderen vrijdag, 26 augustus 2011, 13:59

Goeie zaak, nu maar hopen dat bedrijven het register ook gaan respecteren (nu niet altijd het geval helaas).

D Zijp maandag, 29 augustus 2011, 16:14

Goede zet,ben benieuwd of ik het merken ga.

piet woensdag, 31 augustus 2011, 5:09

zipper

Eric Dijksterhuis vrijdag, 09 september 2011, 11:27

Ik vraag me af waar ik me moet aanmelden om die reclameblokkade in te schakelen.

Hermina woensdag, 26 oktober 2011, 12:41

Waar kan ik me aanmelden om die reclameblokjes
in te schakelen?

Reageren

Smileys

Onthoud mijn persoonlijke informatie

Stuur mij een mail bij een nieuwe reactie

Submit the word you see below:


Pagina 1 van 1