woensdag, 01 december 2010 (11:24)

KLM creatief met Delfts blauwe huisjes

Luchtvaartmaatschappij KLM schenkt Business Class reizigers al jaren een Delfts blauwe miniatuur van een typisch Hollands huis, gevuld met Hollandse jenever. Tribal DDB Amsterdam liet een straat maken met alle 91 huisjes en ontwikkelde een virtuele galerij, waarbij info over de huisjes, filmpjes en de locaties via Google Maps te vinden zijn. Het is indrukwekkend hoe de straat gemaakt is.


Ter gelegenheid van de viering van de oprichting van KLM in 1919, komt jaarlijks een nieuw huisje uit - dit jaar het 91e huisje. Deze zijn allemaal virtueel te bekijken op de nieuwe site: Take a trip down KLM lane.

Online verzamelplaats
De huisjes staan online op een rij aan een Hollands grachtje inclusief orgel, paard en wagen, bootjes, bruggetjes en boompjes. Ook staan er abri's tussen, van waaruit de Huisjes app voor de iPhone en Android te downloaden is, waarmee ook een persoonlijk overzicht op mobiel te verkrijgen is. De blauwwitte huisjes zelf spelen echter de hoofdrol op de site: elk huisje is aan te klikken, waarna de achtergrond van het betreffende huisje weergegeven wordt, evenals de locatie waar het huisje in het echt staat via Google Maps, info die ook door te sturen is naar andere geïnteresseerden. Voor actieve verzamelaars de ideale plek om alles bij elkaar te zien, meent de vliegmaatschappij. KLM zal de uitbreiding met de komende huisjes ook toevoegen aan de virtuele serie.

The making of
Om goed langs de huisjes te kunnen navigeren, werden ze op een 7 meter lange stellage gefilmd. Olaf van der Geld, Creatief Directeur bij Tribal DDB Amsterdam: ‘We hebben daarvoor nieuwe elementen laten maken zoals we die kennen van Amsterdamse grachten: bruggetjes, fietsers, bomen, lantarenpalen en zelfs een Uiver vliegtuig. We vroegen modelmaker Lucas van Doorn, een échte ambachtsman. Hij maakte eerst een basismodel, waar mallen van gemaakt zijn om figuurtjes van te gieten, die een vernislaag kregen voor juiste textuur en uitstraling. Na verschillende tests met fotografie en de gedachte om het in 3D te bouwen, ontdekten we dat de oplossing lag in het filmen van het panorama. Er kwam een Engelse camera met robotarm aan te pas, waarna in samenwerking met Dumpzone de productie van de film en realisatie van de site werd gedaan. De videobeelden zijn in Flash geïmplementeerd zodat met je ‘drag and scroll’ door de film kan navigeren. Een mix van oude en nieuwe technieken, handwerk en digital, die de juiste ervaring oplevert.’

Madurodam
De straat met de 91 huisjes zal binnenkort in Madurodam te bewonderen zijn, een expositie die in samenwerking met zusterbedrijf Eigen Fabrikaat wordt verzorgd. Daarna zal het geheel waarschijnlijk geëxposeerd gaan worden in verschillende landen in Europa.

   
   

 

Reageer • Categorie: Branding, Consument & Trends, Creatie, Reclame & Media Bookmark and Share

Reageren

Smileys

Onthoud mijn persoonlijke informatie

Stuur mij een mail bij een nieuwe reactie

Submit the word you see below:


Pagina 1 van 1