woensdag, 04 juni 2008 (12:39)
AMSTELVEEN - Cijfers van Nielsen Media Research laten zien dat de netto mediabestedingen in 2007 met 6,2 procent zijn gestegen tot ruim 6,5 miljard. De grootste stijging kwam voor rekening van internet met een groei van 29,5 procent.
Een andere grote stijger was sponsoring met een groei van 6,7 procent. Bij televisie en dagbladen namen de netto advertentie-inkomsten met respectievelijk 6,5 procent en 4,9 procent toe.
Stijgers
Het mediumtype sponsoring kende na internet de grootste groei met een stijging van 6,7 procent. Vooral non-spot (19,2 procent) en muziek & entertainment (13,3 procent) droegen bij aan deze groei. Ook televisie groeide met 6,5 procent meer dan marktconform. Dagbladen zetten de positieve trend uit 2006 in 2007 door en realiseerde een groei van 4,9 procent. Ook radio noteerde een groei en kwam uit op 4,7%. In tegenstelling tot 2006 (-5 procent) heeft ongeadresseerde brievenbusreclame in 2007 een groei van de advertentie-inkomsten gerealiseerd van 2,8 procent. Ook voor huis-aan-huis/ nieuwsbladen (2,8 procent), vak- en publieksbeurzen (2,7 procent), publiekstijdschriften (2,5 procent), abri’s (2,0 procent) en adresboeken (0,8 procent) was 2007 een positief jaar.
Dalers
Na de dip in 2006 van -19,9 procent heeft het mediumtype bioscoop de daling van de bestedingen weten te beperken: -1,9 procent. Ook billboards (-14 procent), vervoer (-11,9 procent) en vakbladen (-0,4 proecnt), lieten een afname zien van de netto bestedingen in 2007.
Marktaandeel top 5
Ook op basis van de nieuwe cijfers is het grootste gedeelte nog steeds toe te schrijven aan persmedia met een aandeel van 35,5 procent. Dagbladen hebben van alle media het grootste marktaandeel met 13,7 procent op de voet gevolgd door televisie met 13,1 procent. Het gezamenlijke aandeel van audiovisuele media was in 2007 17,3 procent. Sponsoring komt op een derde plaats met 13,3 procent, gevolgd door internet met een marktaandeel van 11,1 procent en ongeadresseerde brievenbusreclame met 10,1 procent.
Bestedingenboek
Deze en andere cijfers verschijnen in het Jaarboek Netto Mediabestedingen dat Nielsen binnenkort publiceert. Voor het eerst zijn in dit boek de advertentie-inkomsten voor sponsoring toegevoegd in samenwerking met SponsorTribune, waarmee bijna 900 miljoen toegevoegd wordt aan de totale netto mediabestedingen. Daarnaast is de rapportage van het mediumtype internet uitgebreid met de toevoeging van de bestedingen aan search, classifieds en e-mail. Deze cijfers zijn gebaseerd op het jaarlijkse Europese onderzoek van IAB en geven een reëler beeld van de totale bestedingen op de online mediamarkt.
Gerelateerde artikelen:
- Kwart bruto mediabudget financiële dienstverleners naar internet
- Nielsen: ‘afnemende groei internationale mediabestedingen’
- SPOT: Recordomzet televisiereclame
- Bestedingen televisiereclame stijgen met 15,4 procent
- De top 25 adverteerders 2010
- Netto bestedingen televisiereclame in 2010 naar € 863 miljoen
- Top 3 radioadverteerders: KPN, Unilever en General Motors
- Eerste half jaar 2010: Bruto mediabestedingen plus 9,4 procent
- Netto mediabestedingen in 2009 ruim 600 miljoen lager
- IAB: Aandeel online mediabestedingen 24% van totale advertentiemarkt
- Groot onderzoek naar reclamebestedingen in mediasector
- Top-100 Adverteerders 2009: grote schoonmaak
- Netto radiobestedingen gedaald met 15,7 procent
- ZenithOptimedia: ‘Netto mediabestedingen 2009 dalen 8,9%‘
- Bruto mediabestedingen eerste half jaar 2009 gedaald met 5,6 procent
- Nielsen: offline mediabestedingen wereldwijd 7,2% gedaald
- Nielsen: reviews door kennissen zijn de beste advertenties
- Bruto mediabestedingen dalen met 4%
- Spot: TV bestedingen omlaag, aandeel omhoog
- Groei netto mediabestedingen online display advertising
- Retail en telecom boosten radiobestedingen
- Mondiale mediabestedingen eerste kwartaal 2008
- Non-spot radiobestedingen stijgen sterk
- Stijging televisiebestedingen zet door
- Mediabestedingen 2007 ruim 6,5 miljard euro
- Bruto mediabestedingen boven 6 miljard euro
- Nielsen meet online bestedingen met AdRelevance
- Netto mediabestedingen naar � 4,5 miljard
- Advertentiebestedingen in 2006 bijna zes miljard
- Bestedingen tv-reclame naar 797 miljoen euro
3 Reacties • Categorie:
Reclame & Media