donderdag, 30 juni 2011 (8:52)

Mediabestedingen stijgen weer

De netto mediabestedingen in Nederland zijn in 2010 met 1,7% gestegen tot ruim € 4,8 miljard. Dat stelt media-onderzoeksbureau Nielsen naar aanleieing van zijn Jaarrapport Netto Mediabestedingen 2010. Lang niet alle mediumtypen profiteerden van het voorzichtige herstel van de economie. Het beeld per mediumtype varieert sterk. De grootste groei noteerden internet en televisie, terwijl de meeste printmedia nog bezig zijn uit het dal te klimmen. Dit blijkt het Jaarrapport Netto Mediabestedingen 2010 dat Nielsen binnenkort publiceert.


De lichte stijging van de totale netto mediabestedingen duidt volgens Nielsen op herstel na het dramatische jaar 2009, toen de totale netto mediabestedingen onder invloed van de economische crisis met meer dan 12% daalden. Drijvende krachten achter de groei van de netto mediabestedingen in 2010 waren internet en televisie. Internet zag de bestedingen groeien met 18%, de advertentie-inkomsten van televisie namen toe met 9,3%.

Het herstel bij print verloopt langzaam. Publiekstijdschriften waren daarop een uitzondering en noteerden een groei van 2,9%. Dagbladen zagen de bestedingen in 2010 dalen met 17%, nadat de bestedingen een jaar eerder met ruim 24% afnamen. Bij vak- en managementbladen was de daling nog groter met 18,4%, terwijl bij huis-aan-huisbladen / nieuwsbladen de bestedingen daalden met 3,6%. In totaal namen de bestedingen aan printmedia af met 10%.

Out of home kende een groei van de netto mediabestedingen van 6,3%. Die groei werd voornamelijk gedragen door de toename van de bestedingen aan abri’s, de grootste categorie binnen buitenreclame. Radio herstelde zich goed van de daling van 16% in 2009 en noteerde in 2010 5% meer advertentie-inkomsten. De netto mediabestedingen aan folders liepen in 2010 terug met bijna 4%.

Sponsorbestedingen namen in 2010 met 2,9% toe. Nielsen: ‘Waar veel bedrijven in de kosten sneden, bleek het sponsorbudget vrijwel onaangetast te blijven en zelfs te stijgen. Met name de sport en maatschappelijke organisaties profiteerden van de toename van de bestedingen. Ook bioscoop kende weer een uitstekend jaar. Recordaantallen bezoekers dankzij 3D films en een aantal succesvolle Nederlandse producties waren de aanjagers van de stijging van 6,8%.’

1 Reactie • Categorie: Reclame & Media Bookmark and Share

Reacties

Lee dinsdag, 13 maart 2012, 13:19

ZoethoudertjeGoede analyse! Toen dit kbinaet met iets groens’ kwam, was ik al op mijn hoede. De Green Deals zijn er voornamelijk om critici de wind uit de zeilen te halen, niet om daadwerkelijk een bijdrage aan een duurzame toekomst te leveren.

Reageren

Smileys

Onthoud mijn persoonlijke informatie

Stuur mij een mail bij een nieuwe reactie

Submit the word you see below:


Pagina 1 van 1