woensdag, 30 maart 2011 (7:12)
PepsiCo Nederland heeft afgelopen week het zoutgehalte van Lay’s Superchips, Lay’s Light, Lay’s Sticks en Duyvis met een kwart verminderd. Daarbij zijn geen concessies gedaan aan de smaak, stelt het bedrijf.
Verbetering van de samenstelling is bij PepsiCo een voortdurend proces zegt het bedrijf. Vorig jaar werd het zoutgehalte al met 25 procent verminderd in enkele andere Lay’s producten, zoals Lay’s Naturel, Paprika en Cheese Onion.
In 2007 was PepsiCo Nederland met Lay’s volgens eigen zeggen de eerste chipsfabrikant die al zijn chips ging bereiden in zonnebloemolie, waardoor de chips 70 procent minder verzadigd vet bevatten.
Consumenten realiseren zich vaak niet dat vet, zout en suiker belangrijke smaakmakers zijn, zegt Richard den Hollander, general manager van PepsiCo Nederland. 'Als je deze ingrediënten eruit haalt moet je alles uit de kast halen om dezelfde smaak te garanderen. Naast smaak is zout van belang voor de structuur van onze producten. Dat het ons is gelukt, is een belangrijke ontwikkeling waarvan ik verwacht dat de markt ons weer zal volgen.'
Duurzaamheid
Performace with Purpose is het duurzaamheidsprogramma van PepsiCo. Het concern wil met Performance with Purpose een balans vinden tussen zakelijk succes en maatschappelijke verantwoordelijkheid voor mens en milieu. Voeding & Gezondheid is één van de belangrijke pijlers van Performance with Purpose. Het richt zich onder andere op de vermindering van (verzadigd) vet, suiker en zout met behoud van smaak.
'Als fabrikant van onder meer hartige snacks, frisdranken, vruchtensappen, en ontbijtgranen vergemakkelijkt PepsiCo bovendien de keuze voor een verantwoord leefpatroon door een brede variëteit aan producten en duidelijke productinformatie te bieden', aldus het bedrijf. (Bron: EVMI.nl)
1 Reactie • Categorie:
Product Development