vrijdag, 10 september 2010 (7:15)
Electronicareus Philips zweert het innoveren niet af, maar ziet innovatie niet langer als speerpunt van het succes. Daarentegen is goed getimede marketing 'key' volgens de pas aangestelde directeur Consumer Lifestyle Pieter Nota (foto). Dat Philips geen high tech bedrijf meer is, maakt daarbij niet uit. De omzet van de afdeling Consumer Lifestyle zit niet voor niets de afgelopen kwartalen flink in de lift.
Philips-watchers hebben via de kolommen van MarketingTribune al geleerd dat het bedrijf intussen doordesemd is met topmarketeers van bedrijven als Procter&Gamble. Nota's voorganger Andrea Ragnetti, tevens Reclameman van het Jaar, kwam van Procter en lanceerde het succesvolle en marketing gedreven 'sense&simplicity' concept. Niet langer moest het product vooruitlopen op de techniek van de concurrentie, maar vooral goed passen bij de behoefte van de klant, een nieuwe niche of megamarkt aanboren (electronisch gekweekte keukenkruiden, ziekenhuisapparatuur voor kinderen zoals scanners in de vrolijke kleuren van een iMac) danwel gewoon een goede cashcow zijn. Dus werden tv-schermen op minder lucratieve markten teruggetrokken en staat het merk nu in verschillende landen in licentie uit, volgens het model van Nike. 'Het tv segment leed verlies, maar is nu weer ongeveer winstgevend', reageert directeur accessoires Elwin de Valk deze week in de NRC op de veranderingen. Elke innovatie wordt eerst uitvoerig getest, niet alleen op techniek. 'Marketingonderzoek is nu alles voor ons.'
Marketing gedreven
Pieter Nota komt zelf van cosmeticaconcern Beiersdorf en eerder bij Unilever. Klik hier voor zijn cv. Zijn afdeling doet voornamelijk zaken met bureau DDB en won voor de tv-toestellen campagne met de clowns vorig jaar nog de Grand Prix in Cannes. 'Philips is een geweldig merk met een hoge waarde, en ik ben er vast van overtuigd dat de sector die ik nu mag gaan leiden in een uitstekende positie verkeert voor voortgaand succes', aldus Nota. Wie ook de papieren editie van MarketingTribune leest, zal nauwgezet op de hoogteblijven van Nota's vorderingen en het effect daarvan op het Philips-merk. (PvWK)
Reageer • Categorie:
Consument & Trends,
Product Development