vrijdag, 27 januari 2012 (12:07)
Modelabel SuperTrash lanceert tijdens de Amsterdam Fashionweek een eigen parfum: Phenomenal. Voor het ontwerp van de verpakking van dit parfum zocht het merk samenwerking met Cartils, een internationaal branding- en verpakkingsdesignbureau met vestigingen in Amsterdam en Londen.
Voor Cartils was de belangrijkste uitdaging om de unieke stijl van SuperTrash tot uiting te laten komen in het design van de verpakking. De wereld van SuperTrash draait om jezelf laten zien zoals je bent: elegant, kosmopolitisch, succesvol. Het SuperTrash parfum is gemaakt voor onafhankelijke sterke vrouwen met een goed gevoel voor mode en stijl. Cartils ontwikkelde de nieuwe “Phenomenal” flacon, die deze uitgesproken persoonlijkheid in design tot leven moet brengen. Gaston van de Laar, Group Director Client Services bij Cartils: 'De krachtige hoekige flesvorm reflecteert onafhankelijkheid en zelfvertrouwen, terwijl de verfijnde textuur van de dop en de gouden kleur aansluiten bij de absolute klasse en stijl waar het modemerk voor staat. Tot slot geeft het lintje met het ST bedeltje een elegante vrouwelijke touch die SuperTrash Phenomenal uniek maakt.'
Het design is mede gebaseerd op een grootschalig onderzoek uitgevoerd door Jorijn Harms aan de Technische Universiteit Delft, om vast te stellen hoe geurkarakteristieken kunnen worden vertaald in verpakkingsdesign. Het onderzoek leverde duidelijke inzichten op waar het gaat om gebruik van kleur, vorm, hoekigheid, etc. Deze resultaten vormden, samen met de geurkarakteristieken van het SuperTrash parfum en de merkpersoonlijkheid, de basis voor een opvallend design.
'Een eigen parfum lanceren is altijd een grote droom voor mij geweest, het past perfect binnen de SuperTrash lifestyle. Ik heb zelf persoonlijk ook heel veel met parfum', aldus Olcay Gulsen, eigenaresse van SuperTrash. 'Het team van Cartils heeft de merkbeleving van SuperTrash echt tot leven gebracht in het verpakkingsdesign voor Phenomenal. Het heeft de typische vrouwelijke eigenheid gekregen die SuperTrash zo kenmerkt en bovendien onderscheidt het zich van alles wat er in deze markt wordt aangeboden. Het is mooi om te zien dat een relatieve buitenstaander zo goed de finesses van het merk en de markt aanvoelt.'
Phenomenal by SuperTrash wordt in april in de winkels verwacht en zal te koop zijn bij Douglas, SuperTrash brandstores en de SuperTrash online store.

2 Reacties • Categorie:
Branding,
Product Development