woensdag, 25 juni 2008 (11:04)
AMSTELVEEN - De campagne tegen de onverdoofde castratie van biggetjes van Wakker Dier is onderscheiden met een bronzen Effie. De onderscheiding is uniek omdat het hier een actieorganisatie betreft, maar ook omdat de campagne tot stand kwam zonder hulp van een reclamebureau.
De campagne maakte een eind aan de onverdoofde castratie van 6 miljoen biggen per jaar. Wakker Dier maakt een doorstart met de bekroonde campagne, want nog steeds worden 4 miljoen biggetjes in Nederland onverdoofd gecastreerd. De meeste van deze dieren gaan vervolgens op transport naar Duitsland om daar vetgemest te worden. Samen met haar Duitse collega-organisatie Provieh voert Wakker Dier actie om ook deze biggen de pijnlijke ingreep te besparen.
Nee, geen ganzenlever
De woordvoerster van Wakker Dier had voor de Effie-uitreiking wel even gevraagd aan de organisator – de Bond voor Adverteerders (BVA) - of er ook fois gras werd geserveerd. Mensen van Wakker Dier en ganzenlever passen namelijk niet in één ruimte. De organisatie heeft op het nippertje ganzenlever van het menu gehaald. De BVA bedankte Wakker Dier voor de oplettendheid. Wakker Dier was tijdens de Effie-uitreiking wel een beetje een vreemde eend in de bijt. Ook zij hadden het over het behalen van ‘targets’maar doelden dan op het aanpakken van McDonalds, Hema en Unilever.
Reageer • Categorie:
Creatie,
Reclame & Media
Pagina 1 van 1