Vakantieplatforms populair: € 32,3 miljard aan boekingen in drie jaar

- Algemeen
- 18 feb 2025 @ 09:31
- Link
-
Tamara de Vos
Allround redacteur
BBP Media - Geen tag
- 18 feb 2025 @ 09:31
- Tamara de Vos
In de afgelopen drie jaar hebben Nederlandse vakantiegangers gezamenlijk ruim 30 miljard uitgegeven aan boekingen via diverse vakantieplatforms, waarvan het meest bij D-reizen. Dit blijkt uit de tweede editie van de Nationale Benchmark Vakantieplatformen, een grootschalig onderzoek uitgevoerd door Multiscope onder bijna 5.200 Nederlanders.
Het onderzoek toont aan dat Nederlanders gemiddeld € 697 per boeking uitgeven, waarbij dit bedrag geldt voor het gehele reisgezelschap. Zeven platforms overstijgen dit marktgemiddelde. In totaal werden er in de afgelopen drie jaar 46,3 miljoen boekingen gedaan, wat resulteerde in een totale uitgave van € 32,3 miljard.
Hoogste uitgaven bij D-reizen
Platforms die zich richten op complete reispakketten, zoals D-reizen en Dé VakantieDiscounter, zien hogere gemiddelde bestedingen. Bij D-reizen ligt de gemiddelde uitgave per boeking op € 2.228, terwijl dit bij Dé VakantieDiscounter € 1.668 bedraagt. Aan de andere kant geven klanten het minst uit bij platforms zoals HotelSpecials (€ 239), Trivago (€ 306) en Weekendjeweg.nl (€ 331).
Uitgaven naar leeftijdsgroep
Vakantiegangers in de leeftijd van 35 t/m 49 jaar besteden gemiddeld € 806 per boeking, wat hoger is dan de uitgaven van consumenten van 50 jaar en ouder (€ 691) en die van 18- tot en met 34-jarigen (€ 631). Dit verschil wordt toegeschreven aan het feit dat de groep van 35 tot en met 49 jaar vaker kiest voor pakketreizen.
-
Tamara de Vos
- Werkt bij: BBP Media
- Functie: Allround redacteur
- Website:https://bbpmedia.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- [analyse] 'Trump buigt voor Big Tech - niet andersom'
- [onderzoek] Nederland loopt miljarden mis door trage AI-adoptie
- [onderzoek] Bijna 40 procent Nederlandse vrouwen overweegt...
- 'My name is Bezos, Jeff Bezos'
- Brenda Smith finalist European Marketer of the Year 2025
- Hoe gaat het écht met jong talent?
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
MarketingTribune Events
- 8apr 2025
Branded Content Event
- 15mei 2025
Retail Media Day
- 12jun 2025
NIMA Marketing Day
De nieuwste selectie whitepapers
- Een zorgvuldige en veilige inzet van AI
- COMMIT Health Club: 4x meer leads tegen lagere kosten
- Congreshacks: maak je event onvergetelijk
- Privacybewuste consumenten: hoogopgeleid, kapitaalkrachtig en onbereikbaar?
- Ensuring Exceptional Experiences in the Digital Contact Center