Marketingtransfers week 2, 2026

- B2b
- 16 jan 2026 @ 08:00
- Link
-
Redactie MarketingTribune
- Geen tag
- 16 jan 2026 @ 08:00
- Redactie MarketingTribune
Ook in 2026 houden we de transfermarkt scherp in de gaten. Onder meer Renault en Puma verwelkomen nieuwe collega’s! Nieuwe marketeer gespot? Tip de redactie: redactie@marketingtribune.nl.
Anne-Flore Guillou is per 1 januari 2026 benoemd tot Marketing Director van Renault Group Nederland. In deze rol is zij verantwoordelijk voor de marketingactiviteiten van de merken Renault, Dacia en Alpine op de Nederlandse markt. Guillou neemt de functie over van Marco Knoot, die sinds begin dit jaar als Managing Director Renault Group Nederland is aangesteld. Als Marketing Director is Guillou verantwoordelijk voor onder meer volumeplanning, distributie en logistiek, het product- en prijsbeleid voor personen- en bedrijfswagens, marketingcommunicatie, CRM en data. Guillou werkt sinds 2013 bij Renault en bekleedde sindsdien verschillende posities binnen Renault Group Nederland en Mobilize Financial Services.
Boudewijn Blok is per 1 januari 2026 benoemd tot Dacia Brand Director bij Renault Group Nederland. Blok volgt Céline Marie op, die een andere functie binnen de groep in Frankrijk heeft aanvaard. Als Dacia Brand Director wordt Blok verantwoordelijk voor de verkoopstrategie van het merk in Nederland, het dealernetwerk en de verdere versterking van de organisatiestructuur. Blok begon in 2007 bij Renault Group Nederland en bekleedde sindsdien diverse commerciële en technische functies, waaronder Senior Product Manager en Brand Manager Renault Bedrijfswagens. Sinds 2022 was hij actief als COO van Mobilize Nederland, waar hij verantwoordelijk was voor de strategie van het merk Mobilize in Nederland.

Anne-Flore Guillou & Boudewijn Blok
Nadia Kokni is per 1 januari 2026 benoemd tot Vicepresident Global Brand Marketing bij sportbedrijf Puma. In deze rol treedt zij toe tot het wereldwijde managementteam en rapporteert zij rechtstreeks aan Chief Brand Officer Maria Valdes. Als hoogste wereldwijde marketingleider van Puma wordt Kokni verantwoordelijk voor de merkmarketingstrategie, de creatieve richting en de wereldwijde geïntegreerde marketing- en communicatieaanpak. Volgens Puma volgt haar benoeming op een moment waarop het bedrijf zijn wereldwijde merkambities versnelt en de merkpositionering rondom producticonen en innovaties versterkt. Kokni beschikt over internationale ervaring in het ontwikkelen en transformeren van wereldwijde merken binnen de sport-, mode- en lifestyle-industrie.

Nadia Kokni
Hans van Gent is aangesteld als Head of SEO bij het internationale marketingbureau Seeders. In deze functie richt hij zich op de verdere ontwikkeling van het SEO-aanbod, met nadruk op automatisering gedreven SEO en AI-toepassingen binnen het zogenoemde GEO-concept (Generative Engine Optimization). Van Gent is verantwoordelijk voor de enterprise SEO-strategieën, de ontwikkeling van interne tools en het SEO Knowledge Center van Seeders, dat onder meer interne opleidingen en standaardwerkwijzen voor internationale teams omvat. Van Gent over zijn aanstelling: ‘Waar traditionele SEO-bureaus beginnen met keyword research, beginnen wij met de eindklant. [...] Wij kijken holistisch, zowel betaald als organisch, om ervoor te zorgen dat onze klanten zichtbaar zijn op precies die plekken die waarde leveren voor hun bedrijf.’

Hans van Gent
Ivo Roovers is gestart als Senior Client Lead & New Business Developer bij marketingbureau Zuid. Met zijn komst wil het bureau de commerciële slagkracht versterken. Roovers heeft meer dan twintig jaar ervaring in de bureauwereld en werkte onder meer bijna tien jaar bij het Eindhovense Supersky. Daar was hij onder andere actief als Commercieel Directeur en Client Lead. Over zijn overstap zegt Roovers: ‘Ik zocht een bureau dat groeit, bouwt en durft te vernieuwen. De sfeer bij Zuid voelde ook meteen goed. Ik kijk ernaar uit om mijn ervaring en netwerk hier in te zetten en samen mooie dingen te maken.’

Ivo Roovers
Conversation Studio, het Amsterdamse insight- en strategieadviesbureau, kondigt de aanstelling aan van twee senior professionals: Alfie Adamson en Maya Orbach. Orbach werkte bij Unilever binnen het Digital Insights & Analytics-team als schakel tussen marketingteams en consumentenonderzoek. Bij Conversation Studio versterkt zij het kwantitatieve onderzoeksteam: ‘Het is echt bijzonder om met een team te werken dat zich zo inzet om data en storytelling met elkaar te verbinden. Ik verheug me erop om innovatieve onderzoeksframeworks te bouwen die merken helpen hun doelgroepen beter te begrijpen en te ontcijferen wat er echt toe doet.’ Research- en insights-expert Alfie Adamson komt van Edelman, een internationaal communicatiebureau, waar hij consumentengedrag vertaalde naar strategische inzichten voor merkpositionering en communicatieplanning voor merken als VodafoneZiggo, Heineken, KLM en Microsoft. Als Business Development Director stuurt hij bij Conversation Studio groei en innovatie aan door het opbouwen van strategische partnerschappen en nieuwe klantrelaties: ‘Conversation Studio vertegenwoordigt een nieuw type onderzoeksbureau, waar creativiteit en strategie centraal staan. Hun waarde en expertise mag veel meer gezien worden. Ik kijk ernaar uit om het volgende hoofdstuk van groei en impact vorm te geven.’ Medeoprichter Conversation Studio Edo de Haas: ‘Maya en Alfie brengen een unieke mix van analytische skills en creatieve visie. Hun gecombineerde expertise helpt Conversation Studio om nóg waardevollere en heldere inzichten te leveren voor onze klanten.’

Alfie Adamson en Maya Orbach
Marketeer Dorkas Koenen is per 1 januari 2026 lid van de Raad van Toezicht van Amsterdam UMC Foundation. Hij volgt Jan Willem Sieburgh op. ‘Dorkas is met zijn achtergrond een hele mooie aanvulling in de Raad van Toezicht’, aldus Dink Legemate, voorzitter van de Raad van Toezicht. Koenen is CMO & Executive Vice President bij Rabobank: ‘In mijn rol als toezichthouder wil ik bijdragen aan de verdere profilering van Amsterdam UMC Foundation om zo meer veelbelovend medisch wetenschappelijk onderzoek mogelijk te maken. Met de steun voor onderzoek naar zeldzame aandoeningen heb ik vanuit mijn privé-situatie een bijzondere persoonlijke betrokkenheid, dus ik kijk er echt naar uit om in deze rol als marketingprofessional bij te kunnen dragen aan de zorg van morgen.’

Dorkas Koenen | foto: Amsterdam UMC
redactie & samenstelling Nanny Kuilboer & Tamara de Vos
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Marketingtransfers week 6, 202613-02-2026
- Ticketkeeper kiest push-aanpak tegen... 12-02-2026
- DPG Media introduceert AI-tools in... 09-02-2026
- Marketingtransfers week 5, 202606-02-2026
- Sander Hengeveld wil met Schiphol... 02-02-2026
- Marketingtransfers week 4, 202630-01-2026
MarketingTribune Events
- 9apr 2026
Branded Content Event
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Rijd je merk naar de spotlight: activatie die jouw doelgroep niet mist
- Ontgrendel het brein: neuro-contextual ads die de aandacht grijpen
- Wil je PR met resultaat? Download dan Counter's PR Playbook
- B2B Ecommerce Compass 2026: Van digitale volwassenheid naar intelligente en agentic commerce
- De Gids voor AI klantenservice

