Canva lanceert eerste Benelux-merkcampagne

- Bureaus
- 17 jul 2026 @ 09:48
- Link
-
Kel Koenen
Hoofdredacteur
MarketingTribune - Geen tag
- 17 jul 2026 @ 09:48
- Kel Koenen
Canva lanceert deze zomer zijn eerste grote merkcampagne in de Benelux. Onder de noemer ‘Laat zien wat je kan’ wil het designplatform Nederlandse gebruikers kennis laten maken met de bredere creatieve en AI-gedreven mogelijkheden van Canva. Fama Volat ontwikkelde het concept en verzorgde de artdirection.
Hoewel Canva in Nederland al veel wordt gebruikt voor uiteenlopende creatieve projecten, wil het platform met de campagne duidelijk maken dat de mogelijkheden verder gaan dan templates en relatief eenvoudige ontwerpen. De nadruk ligt daarom op AI-functies die gebruikers moeten helpen om sneller en eenvoudiger professioneel ogend werk te maken.
Voorbeelden zijn de background remover, waarmee gebruikers met één klik de achtergrond van een afbeelding kunnen verwijderen, en magic layers. Die laatste functie splitst een afbeelding automatisch op in afzonderlijke, bewerkbare lagen. Daarnaast beschikt het platform over duizenden Nederlandstalige templates. Volgens Andres Boot, General Manager Canva Benelux, sluit de campagne aan bij het creatieve karakter van de Nederlandse markt. ‘Dankzij onze nieuwste AI-features en mogelijkheden kan iedereen nu makkelijk, slim en snel hoogwaardig werk maken. Met “Laat zien wat je kan” willen we gebruikers inspireren en het zelfvertrouwen geven om op elk belangrijk moment te excelleren.’
De campagne begint met een Digital Out-of-Home-offensief in de Randstad en grotere Nederlandse studentensteden. Deze eerste outdoorfase vormt de opmaat naar een bredere merkcampagne die later dit jaar via televisie, radio en online video wordt uitgerold.
Voor de productie en distributie werkt Canva met verschillende Nederlandse partners. Naast Fama Volat is studio Trojan Monkeys betrokken bij de AI-productie. Mediabureau Media Value is verantwoordelijk voor de mediastrategie, planning en inkoop.
-
Kel Koenen
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Hoofdredacteur
- Website:https://www.linkedin.com/in/kelkoenen/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Sanature vernieuwt merkidentiteit en... 17-08-2026
- Uittenue Oranje speelt in op... 14-08-2026
- ZorgKiezer en EnergieKiezer... 13-08-2026
- Ambassadors lanceert... 12-08-2026
- Vrouwveiligheid krijgt vaste plek op... 12-08-2026
- The Lekker Company parodieert... 11-08-2026
MarketingTribune Events
- 28sep 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 29sep 2026
CustomerFirst Congres
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

