[column] Anders is (niet) altijd beter

[column] Anders is (niet) altijd beter
  • Bureaus
  • 17 jun 2024 @ 11:30
  • Link
  • Peter van der Wijk
    Peter van der Wijk

    creative director
  • CopywritingCreatieMarketing

Anders is onze core business. Anders is onze opdracht en ons bestaansrecht, als goede copywriters. Wat we doen, moet altijd anders zijn dan wat anderen doen.

Want wat anders is valt op. Dat alleen al maakt anders per definitie beter dan wat niet anders is. Ook al zijn er genoeg die zeggen dat het anders zit.

Meestal zijn dat mensen die een beetje bang zijn voor anders. Die briefen dat ze iets anders willen. Daar hebben ze soms speciaal nog een ander bureau voor genomen. Dat bekend staat om z’n succesvolle anders.

Maar als dat bureau dan met iets komt dat echt anders is, is het vaak wat al te anders. Ja, nee, het is anders, dat zeker, 'maar anders is niet altijd beter'.

Dat wordt dan met een glimlach gezegd, maar dat maakt de aanname niet minder gemakkelijk en de vergissing niet minder groot.

Want we leven meer dan ooit in de wereld van anders.

Mensen zijn gekker op anders dan ze ooit geweest zijn. Mensen vervelen zich te barsten.  De hele dag op die smartphone scrollend op zoek naar anders.

Maakt niet uit wat het is. Als het maar anders is.

Iets geks, want dat is anders. Een levensgevaarlijke challenge, want dat is anders. Iemand die er aan dood gaat, live, want dat is anders.

Een schele poes van een 11-jarig kind op TikTok? Dat kan al zo anders zijn dat-ie in no time goed is voor 16 miljoen views wereldwijd.

Denk daaraan als je een merk kattenvoer bent. Een schele poes als brandproperty. Dat klinkt al aardig anders. En nog relevant ook.

Elk merk hoort op zoek te zijn naar z'n eigen schele poes. Dat kan niet anders beginnen dan met de vraag: waarom doen we het niet anders?

Die vraag maakt alles anders. Dat hele proces om tot advertising te komen die zo anders is dat de hele wereld anders naar je merk gaat kijken.

Als je hardop zegt dat je anders wilt, ga je er vanzelf anders door denken. Anders over briefing, anders over strategie, anders over creatie.

Gemakkelijk is anders, maar wat moet je anders?

Er is namelijk in elke markt en elke categorie altijd wel een merk dat het anders doet dan alle anderen. Dus kun je maar beter zorgen dat dat jouw merk is.

Anders kan het wel eens te laat zijn.
 

Peter van der Wijk
remote corporate copywriter

Peter van der Wijk

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/bureaus biedt nieuws, achtergronden en analyses over alle actuele ontwikkelingen binnen het reclamevak en de media (off- en online) die daarin worden ontwikkeld.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken