Megafestatie keert terug met nieuw eventconcept

Megafestatie keert terug met nieuw eventconcept
  • Content
  • 9 jun 2026 @ 09:28
  • Link
  • Tamara de Vos
    Tamara de Vos

    Allround redacteur
    BBP Media
  • Geen tag

Na een afwezigheid van 24 jaar maakt Megafestatie in juli 2027 zijn comeback in Jaarbeurs Utrecht. Het jongerenevent, dat tussen 1993 en 2004 uitgroeide tot een begrip onder Nederlandse jongeren, wordt opnieuw gelanceerd als een tweedaags live event én contentgedreven jongerenplatform voor 16- tot 25-jarigen.

Megafestatie vindt plaats op 10 en 11 juli 2027 en wordt volgens de initiatiefnemers ontwikkeld vanuit een combinatie van live entertainment, technologie, cultuur, sport, gaming, fashion, food en merkactivaties. De organisatie benadrukt dat het evenement geen herhaling van eerdere edities wordt, maar een concept dat aansluit bij de huidige belevingswereld van jongeren. Daarbij staan online en offline ervaringen, social content en interactie centraal. De komende maanden wordt meer bekendgemaakt over de programmering en deelnemende partners.

Jongeren centraal

Een belangrijk onderdeel van de nieuwe strategie is co-creatie. Hiervoor wordt gewerkt met de zogeheten Board of Now, een jongerenraad bestaande uit makers, creators, studenten, sporters en vertegenwoordigers uit verschillende culturen. Deze groep denkt mee over onder meer het programma, contentformats, experiences en de rol van merken binnen het platform.

Volgens Marko van Kampen, één van de initiatiefnemers, is er behoefte aan een evenement waar offline ontmoetingen en ervaringen centraal staan. Hij zegt: ‘Festivals zijn er genoeg, maar een event dat draait om offline experiences en echte connectie voor de doelgroep 16 tot 25 jaar is er eigenlijk niet of nauwelijks.’

Partners en contentstrategie

Jaarbeurs treedt opnieuw op als partner van het evenement. Volgens Herman Mantel, Chief Commercial Officer van Royal Dutch Jaarbeurs, sluit de vernieuwde opzet aan bij een nieuwe generatie bezoekers.

Naast het live evenement wordt gewerkt aan een doorlopende content- en marketingstrategie. Daarbij zet Megafestatie in op creators, micro-influencers, branded challenges, gamingformats, live shopping en maatschappelijke activaties. Volgens de organisatie biedt dit merken de mogelijkheid om al ruim voor de evenementdagen onderdeel te zijn van het platform.

Beeld: Megafestatie

Tamara de Vos

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert


  • MarketingTribune.nl/content geeft elke dag inzicht en duiding over de geïntegreerde inzet van (relevante) content voor het realiseren van duurzame klantrelaties (b2b en b2c). Content marketing is de bindende strategie om op het juiste moment met de juiste content op het juiste kanaal met een klant in contact te staan.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken