Albert Heijn pakt eenzaamheid onder jongeren aan

- Food-en-retail
- 25 sep 2025 @ 10:30
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - Geen tag
- 25 sep 2025 @ 10:30
- Peter van Woensel Kooy
‘Hoe gaat het nou écht met je?’ Koning Willem-Alexander en staatssecretaris Nicki Pauw-Verweij (VWS) gaan vandaag in Den Bosch in gesprek met vier Albert Heijn-medewerkers over het bevorderen van mentaal welzijn en sociale verbinding op de werkvloer. De retailketen presenteert een groot pakket maatregelen.
Albert Heijn is sinds de 'startpartner' van de Nationale Coalitie tegen Eenzaamheid en telt ruim 125.000 medewerkers, waarvan meer dan 75.000 jonger dan 25 jaar. Het bedrijf ziet daardoor van dichtbij de uitdagingen rond eenzaamheid en mentale druk bij jongeren. Uit onderzoek blijkt dat één op de drie jongeren gevoelens van eenzaamheid ervaart. Dat is de insight voor het initiatief van de retailketen.
‘Als werkgever van zoveel jonge mensen voelen wij een grote verantwoordelijkheid om eenzaamheid bespreekbaar te maken. Daar begint het mee: echt zien wat er speelt en ruimte maken voor het verhaal van de ander’, aldus Albert Heijn.
De retailer uit Zaandam stelt zich 'structureel op mentaal welzijn en sociale verbinding te richten' met initiatieven zoals persoonlijke gesprekken tussen leidinggevenden en collega’s, de anonieme hulplijn Lekker in je vel en kantines die steeds meer als huiskamer worden ingericht. Tijdens de Week tegen Eenzaamheid zijn er in winkels, distributiecentra en op het hoofdkantoor soepmomenten om collega’s met elkaar in gesprek te brengen.
‘Soms kan het voelen alsof alles zo snel gaat. Juist daarom betekent het zoveel wanneer mijn leidinggevende vraagt: “Hé, hoe gaat het écht met je?” Dat maakt een groot verschil’, reageert medewerker Ilyas (23) van Albert Heijn.
Daarnaast werkt Albert Heijn samen met Resto VanHarte. De supermarkt sponsort alle ontmoetingsdiners bij circa 50 buurtrestaurants en introduceert een speciaal verspakket tomatensoep. Voor elk verkocht pakket gaat €0,50 naar Resto VanHarte. 'Zo dragen klanten bij aan verbinding in de buurt. In 100 Albert Heijn-winkels worden bovendien dinervouchers uitgedeeld waarmee klanten en medewerkers een driegangendiner bij een Resto VanHarte kunnen beleven. Ten slotte worden er in vijf winkels mini-Resto’s georganiseerd, waar klanten samen kunnen aanschuiven voor soep en een gesprek', besluit Appie.
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Heinz richt zich op vrouwelijke... 17-06-2026
- Oatly opent Losers Café in Mexico-Stad17-06-2026
- [onderzoek] Marktaandeel plantaardig... 17-06-2026
- Hollandsnieuwe haakt in op... 17-06-2026
- Thuiswinkel Markt Monitor: online... 16-06-2026
- Albert Heijn geeft Bonusfolder nieuw... 15-06-2026
MarketingTribune Events
- 16jul 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 29sep 2026
CustomerFirst Congres
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt




