Tony’s Chocolonely groeit ondanks cacaocrisis

Tony’s Chocolonely groeit ondanks cacaocrisis
  • Food-en-retail
  • 3 feb 2026 @ 07:43
  • Link
  • Kel Koenen
    Kel Koenen

    Hoofdredacteur
    MarketingTribune
  • Geen tag

Het missiegedreven chocolademerk Tony’s Chocolonely presenteert zijn nieuwste jaarFAIRslag over boekjaar 2024/2025. Ondanks recordhoge cacaoprijzen en de slechtste mid-crop-oogst in tien jaar realiseerde het bedrijf sterke groei in omzet, volume en winstgevendheid. Tegelijkertijd breidde Tony’s zijn impact op cacaoboeren in West-Afrika verder uit.

De netto-omzet groeide met 20 procent naar 240 miljoen euro. Met een groei van 50 procent werd de Verenigde Staten de grootste markt van Tony’s, groter dan Nederland. Het verkochte volume nam met 4 procent toe. Tony’s rapporteerde een operationele winst (EBIT) van 0,2 miljoen euro, een verbetering van 3 miljoen euro ten opzichte van vorig jaar, terwijl het bleef investeren in productie- en distributiecapaciteit.

Volgens Douglas Lamont, Chief Chocolonely (CEO) van Tony’s Chocolonely, bewijst dit de veerkracht van het model. ‘Het was een uitdagend jaar, maar we hebben laten zien dat groei en positieve impact hand in hand kunnen gaan, juist in moeilijke marktomstandigheden.’

Via Tony’s Open Chain werd bijna 27.000 ton cacao eerlijk ingekocht, een stijging van 50 procent. Daarmee bereikt Tony’s inmiddels meer dan 30.000 cacaoboeren in Ivoorkust en Ghana. Bij langdurige partnercoöperaties ligt kinderarbeid onder de 5 procent, aanzienlijk lager dan het industriegemiddelde. Ook is vrijwel alle ingekochte cacao ontbossingsvrij.

De keten groeide verder door nieuwe en verlengde samenwerkingen, waaronder met Albert Heijn en Aldi. In totaal telt Tony’s Open Chain nu meer dan twintig missiepartners.

Het bedrijf gebruikt de jaarFAIRslag ook om de industrie aan te spreken. Nu consumentenprijzen zijn verhoogd en de cacaoprijs daalt, ziet het merk ruimte voor structurele investeringen in boeren. ‘Langetermijncommitment en hogere prijzen voor cacao zijn nodig om klimaatschokken en uitbuiting aan te pakken,’ stelt Lamont. Deze oproep wordt komend weekend onder de aandacht gebracht via advertenties, onder meer in The New York Times en The Guardian.

Kel Koenen

Laatste reacties

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

Partners:

Brand Builders
ChannelUp
Young Perfect

  • MarketingTribune.nl/food-en-retail is het toonaangevende informatieplatform voor en over retail in Nederland. Nieuws, meningen, achtergronden, trends op het gebied van detailhandel en e-commerce? Geen professional in retail kan zonder.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken