DPG Media start geïntegreerde mediatransformatie

DPG Media start geïntegreerde mediatransformatie
  • Media
  • 2 dec 2025 @ 06:20
  • Link
  • Kel Koenen
    Kel Koenen

    Hoofdredacteur
    MarketingTribune
  • Geen tag

DPG Media heeft een nieuwe strategie en organisatiestructuur onthuld waarmee de integratie van RTL Nederland formeel van start gaat. Het mediaconcern maakt hiermee de stap van een traditioneel publishingbedrijf naar een volledig geïntegreerde organisatie die publishing en audiovisuele activiteiten combineert. De herinrichting is een cruciale fase in het toekomstbestendig maken van zijn mediaportfolio.

In een toelichting spreekt CEO Erik Roddenhof over ‘het begin van een nieuw tijdperk’. ‘De nieuwe topstructuur is essentieel om onze ambitie te realiseren: leidend worden in streaming entertainment, digitale nieuwsvoorziening en consumentenadvies.’ Tegelijk onderstreept Roddenhof dat alle mediatypes binnen DPG Media belangrijk blijven. ‘We blijven ook onze meer traditionele media ontwikkelen om ze relevant en toegankelijk te houden voor zowel de consument als de adverteerder.’

Sinds 1 december is DPG Media opgedeeld in drie business units: Audio & Video, Nieuwsmedia & Magazines en Online Services, elk met een eigen leiderschapsteam. De centrale afdelingen Advertising, Technology en Staf blijven deze units ondersteunen. De unit Audio & Video komt onder leiding van Sven Sauvé en krijgt de opdracht een sterke, lokale streamingdienst te bouwen. Peter van der Vorst krijgt de overall verantwoordelijkheid voor content en programmering in Nederland en België. ‘De focus ligt op het ontwikkelen van een succesvolle, leidende streamingdienst met de beste lokale series en programma’s’, stelt Sauvé.

Binnen Nieuwsmedia & Magazines wordt Bert Willemsen eindverantwoordelijk. Kamilla Leupen en Joyce Nieuwenhuijs blijven in Nederland respectievelijk nieuwsmedia en magazines aansturen. In België neemt Nicholas Lataire de leiding over de nieuwsmedia.

De derde unit, Online Services onder leiding van Felix Tenniglo, moet groeien met service-merken rond complexe consumentenkeuzes. Special Interest Media – waaronder Tweakers en vtwonen – schuift hierbij in. Ook de advertisingorganisatie verandert. Ad Manager moet uitgroeien tot het centrale inkoopplatform voor kwalitatieve media in België en Nederland. ‘We bouwen aan één leidend advertentie-ecosysteem’, zegt Ton Rozestraten, die Ad Alliance in Nederland aanstuurt.

Kel Koenen

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/media houdt je dagelijks op de hoogte van het laatste medianieuws, met actualiteiten, trends, achtergronden en opinies over zowel de mediakanalen zelf als de strategieën om als marketeer meer bereik te genereren.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken