Ziggo stopt als hoofdsponsor Ajax

Ziggo stopt als hoofdsponsor Ajax
  • Sponsoring
  • 19 jun 2026 @ 07:44
  • Link
  • Kel Koenen
    Kel Koenen

    Hoofdredacteur
    MarketingTribune
  • Geen tag

Ziggo verlengt het hoofdsponsorschap van Ajax niet na afloop van het huidige contract op 1 juli 2027. Daarmee komt een einde aan een samenwerking die op 1 januari 2015 begon en in totaal 12,5 jaar zal hebben geduurd. Door het besluit nu bekend te maken, krijgt Ajax tijd om een nieuwe hoofdsponsor te vinden vanaf seizoen 2027/2028.

De samenwerking tussen Ajax en Ziggo groeide de afgelopen jaren uit tot een van de meest zichtbare partnerships in de Nederlandse sportmarketing. Naast de aanwezigheid op het shirt werkten beide partijen samen aan fanacties, content en klantprogramma’s. Ook in het laatste contractjaar blijven gezamenlijke activiteiten gepland, waaronder exclusieve content via Ziggo Sport en initiatieven binnen Priority, het klantprogramma van Vodafone en Ziggo.

Volgens Cas Biesta, commercieel directeur van Ajax, heeft Ziggo een belangrijke rol gespeeld in de recente clubgeschiedenis. 'Wij zijn Ziggo zeer dankbaar voor hun vertrouwen, steun en betrokkenheid gedurende al die jaren. Zowel in de goede als in minder goede tijden.' Biesta wijst op de breedte van het partnership, dat verder ging dan zichtbaarheid alleen. 'Samen hebben we een sterk, vernieuwend en zichtbaar partnership opgebouwd, waarin we continu hebben gezocht naar nieuwe manieren om onze fans en de klanten en relaties van Ziggo dichter bij de club te brengen.'

Ook VodafoneZiggo benadrukt dat het sponsorship onderdeel was van een bredere merk- en belevingsstrategie. 'Voor ons is deze samenwerking altijd meer geweest dan een sponsorship; het was een partnership waarin we hebben gebouwd aan beleving en relevantie voor onze klanten en voor de fans van voetbal in het algemeen', zegt Robin Kroes, directeur Consumentenmarkt VodafoneZiggo.

Volgens Kroes is het beëindigen van het hoofdsponsorschap onderdeel van een strategische heroriëntatie. Ziggo wil ruimte maken voor nieuwe merk- en partnershipinitiatieven die breder gaan dan voetbal. Het seizoen 2026/2027 wordt daarmee het laatste seizoen waarin Ziggo als hoofdsponsor op het Ajax-shirt staat.

Kel Koenen

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert


  • MarketingTribune.nl/sponsoring biedt essentiële achtergrondinformatie over de Nederlandse sponsorindustrie. Voor decisionmakers, zowel in het bedrijfsleven als bij organisaties op sport, cultureel, entertainment, media en maatschappelijk gebied.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken