McKinsey onderzoekt rendement retail

- Food-en-retail
- 21 feb 2025 @ 10:30
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - Geen tag
- 21 feb 2025 @ 10:30
- Peter van Woensel Kooy
De gemiddelde ebitda - het kasgenererend vermogen van een onderneming- in de retailsector bedroeg van 2009 tot en met 2023 7,1%. McKinsey voorspelt dat dit cijfer in de komende vijf jaar met 2,7 procentpunt kan dalen naar 4,4%.
De ebitda is daarmee dus een indicatie van de vitaliteit van het bedrijf. De afko staat voor Earnings Before Interest, Tax, Depreciation en Amortisation. Oftewel: winst vóór aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijving en afboekingen.
De marges van supermarktbedrijven staan volgens de consultants aan de Amsterdamse Amstel onder druk door een combinatie van factoren: inflatie, stijgende arbeidskosten, en de groei van discounters en private labels. De gemiddelde ebitda in de sector bedroeg van 2009 tot en met 2023 7,1%, maar McKinsey voorspelt dat dit cijfer in de komende vijf jaar met nog wel minus 2,7 kan dalen naar 4,4%. Dit komt door aanhoudende inflatie, de verminderde koopkracht van consumenten, de toenemende aantrekkingskracht van discounters, de populariteit van private labels (wat een bedreiging vormt voor retailers die hierin zwak zijn), en het groeiende marktaandeel van e-commerce.
McKinsey wijst erop dat supermarktketens die onder druk staan, oplossingen moeten vinden door te focussen op groei. Dit kan door een uitstekende uitvoering en operatie, door grootschalige transformatie, of door creatief en effectief te besparen.
(PvWK | bronnen: McKinsey, FP en WeCapital | beeld: Mathieu Stern / Unsplash)
Wie het rapport wil downloaden kan dat via FP (pdf).
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- 'Actionkiller' Die Grenze opent in Amsterdam
- Albert Heijn gunt iedereen wat extra kersteer kerst
- Limited Heineken-fles bij start feestmaand
- [onderzoek] In groeimarkt on-the-go food wint gemak van...
- Nieuwe wintertraditie bij McDonalds: de oliebol
- Fritz-kola start bewustwordingscampagne tegen overconsumptie
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- CBL: Versterken voedselvoorziening... 12-12-2025
- Bas Dijkstra (Lazy): 'Ik hou van... 09-12-2025
- Nieuwe wintertraditie bij McDonalds:... 08-12-2025
- Albert Heijn gunt iedereen wat extra... 06-12-2025
- Limited Heineken-fles bij start... 04-12-2025
- [onderzoek] In groeimarkt on-the-go... 04-12-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Commerce media: van klikken naar connecties
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- AI SEO: hoe word je gevonden als je klanten ChatGPT gebruiken in plaats van alleen Google?
- Wil je je magazijn slimmer organiseren en klaarstomen voor groei, maar weet je niet waar je moet beginnen?
- The State of AI in Customer Experience 2025




