KPN wordt nieuwe Founder van Rijksmuseum

- Algemeen
- 30 jun 2026 @ 13:00
- Link
-
Tamara de Vos
Allround redacteur
BBP Media - Geen tag
- 30 jun 2026 @ 13:00
- Tamara de Vos
KPN wordt de nieuwe Founder van het Rijksmuseum en intensiveert daarmee de samenwerking die sinds 2013 bestaat. Als onderdeel van de overeenkomst levert KPN een substantiële bijdrage aan het behoud van de nationale collectie en de verdere digitale toegankelijkheid van het museum. De tentoonstellingsvleugel krijgt de naam KPN-vleugel.
Taco Dibbits, hoofddirecteur van het Rijksmuseum, zegt: 'Wij vinden het fantastisch dat KPN het Rijksmuseum steunt in zijn missie mensen, kunst en geschiedenis te verbinden. Samen met KPN kunnen we nog meer mensen laten genieten van de prachtige kunst in het Rijksmuseum. KPN is een Nederlands bedrijf in hart en nieren, waarbij miljoenen Nederlanders zijn aangesloten, en past dan ook bijzonder goed bij het Rijksmuseum.'
Digitale toegankelijkheid
Sinds de heropening van het Rijksmuseum in 2013 is KPN hoofdpartner van het museum. Het bedrijf leverde naast een financiële bijdrage ondersteuning op het gebied van connectiviteit en IT. KPN was onder meer digitaal partner van Operatie Nachtwacht en werkte mee aan de ontwikkeling van de Rijksmuseum-app en Collectie Online. Via dat AI-gestuurde platform zijn 800.000 kunstwerken en 500.000 boeken digitaal doorzoekbaar. Later dit jaar wordt daar volgens het Rijksmuseum 800 meter aan archiefdocumentatie aan toegevoegd.
Joost Farwerck, CEO van KPN, zegt: 'KPN verbindt Nederland, en kunst heeft de kracht om mensen te raken én te verbinden. Als Founder investeren we samen met het Rijksmuseum in de beste kunstbeleving, ook digitaal. Van connectiviteit in het museum tot nieuwe toepassingen in de app: zo wordt het voor iedereen steeds makkelijker om kunst te beleven, te delen en door te geven.'
Philips blijft partner
Van 2001 tot nu was Philips als Founder verbonden aan het Rijksmuseum. Volgens het museum blijft Philips als partner betrokken en draagt het bedrijf daarmee ook in de toekomst bij aan kunst en cultuur.
Beeld: Joost Farwerck (l) en Taco Dibbits | fotograaf: Rachel Ecclestone
-
Tamara de Vos
- Werkt bij: BBP Media
- Functie: Allround redacteur
- Website:https://bbpmedia.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
MarketingTribune Events
- 16jul 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 29sep 2026
CustomerFirst Congres
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

