Cor en Don kunnen weer
- Media
- 25 mei 2021 @ 11:25
- Link
-
Sjaak Hoogkamer
redacteur
MarketingTribune - Film
- 25 mei 2021 @ 11:25
- Sjaak Hoogkamer
Cor en Don, de promotors van Corendon, hebben noodgedwongen door corona vele uren thuis doorgebracht. Met de versoepeling gaat ook de wereld van de vliegvakanties weer langzaam open.
Cor en Don krijgen een persoonlijk telefoontje van de oprichter van Corendon, Atilay Uslu, met de mededeling dat ze weer aan de bak kunnen. Het uitzendschema van de tvc is nog niet bekend.
Nu vakanties langzaamaan weer mogelijk worden, is er ook meer ruimte om te adverteren. In de nieuwe commercial van touroperator Corendon spelen natuurlijk de typetjes Cor en Don een hoofdrol. Maar daarnaast is er een cruciale rol weggelegd voor oprichter Atilay Uslu, als brenger van het verlossende woord: ‘We kunnen weer.’
‘Het gebeurt niet vaak dat de directeur meespeelt in een commercial. Bij iemand die zo bekend is als Atilay Uslu kan dat. Daar zijn we dan ook supertrots op,’ aldus Corné Hoogendoorn, Directeur Marketing van Corendon. ‘En voor de mensen die hem niet herkennen is hij gewoon iemand die aan Cor en Don het goede nieuws vertelt dat we weer met vakantie kunnen.’
In de commercial zien we hoe het Cor en Don vergaat tijdens de lock-down. De heren proberen er het beste van te maken, maar het haalt het niet bij het echte vakantiewerk. Cor en Don werden in 2014 geïntroduceerd als advertising properties. ‘Ze hebben ons merk herkenbaarheid en likeability gegeven,’ zegt Corné. ‘En ondertussen is het een van de langstlopende Nederlandse campagnes met een typetje. Of twee eigenlijk.’
Omdat niets zeker is als het gaat om het opengaan van de vakantiebestemmingen, zijn er meerdere versies van de commerial opgenomen. Er is een algemene, neutrale variant, maar er zijn ook variaties die zicht richten op specifieke bestemmingen zoals Spanje, Griekenland of Turkije. Deze kunnen ingezet worden als een bepaald land weer toegankelijk is voor de Nederlandse vakantieganger. In dat geval zegt Atilya Uslu bijvoorbeeld: ‘We kunnen weer naar Turkije’.
De commercial wordt in eerste instantie online ingezet.
Credits:
Klant: Corendon, Corné Hoogendoorn, Dick Gussen, Madelon van Klinken
Producer: Annelies van Schaik
Concepting: Serge van Wijngaarden en Robbert Dirksen
Regisseur: Diederik Spaargaren
DOP: Gabor Deakeurensics en ISMI gaan samenwerken
-
Sjaak Hoogkamer
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- ‘Merk en performance versterken elkaar op de digitale...
- Talpa bundelt branded content-teams
- Ster bundelt Oranje-commercials in speciaal reclameblok rond...
- PXR-redacties bundelen krachten tegen online haat rond WK
- ‘Addressable TV versterkt de rol van televisie’
- HelloFresh laat horen hoe merkvoorkeur klinkt
Laatste Nieuws
- ‘Addressable TV versterkt de rol van... 08-06-2026
- HelloFresh laat horen hoe... 08-06-2026
- ‘Merk en performance versterken... 05-06-2026
- Ster bundelt Oranje-commercials in... 03-06-2026
- PXR-redacties bundelen krachten... 01-06-2026
- Talpa bundelt branded content-teams29-05-2026
MarketingTribune Events
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
- 16jun 2026
Twinkle Topics
- 16jul 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

