Janneke Staarink nieuwe directeur CPNB

- Algemeen
- 9 jul 2026 @ 18:39
- Link
-
Kel Koenen
Hoofdredacteur
MarketingTribune - Geen tag
- 9 jul 2026 @ 18:39
- Kel Koenen
Janneke Staarink wordt per 1 oktober directeur van Stichting CPNB, het promotiebureau van het boekenveld. Zij volgt Eveline Aendekerk op, die eind maart vertrok en inmiddels is benoemd tot algemeen directeur van educatieve uitgeverij Noordhoff.
Tot de komst van Staarink blijft Caroline Reeders de CPNB ad interim leiden. Staarink brengt ruime ervaring mee uit de culturele sector. Zij was eerder directeur van Oerol Festival, International Film Festival Rotterdam en concert- en congresgebouw de Doelen. Momenteel is zij interim-directeur van Pakhuis de Zwijger.
Met haar benoeming kiest de CPNB voor een bestuurder met een brede achtergrond in cultuur, publieksbereik, evenementen en maatschappelijke programmering. De stichting is verantwoordelijk voor campagnes en activiteiten die lezen en boeken onder de aandacht brengen, waaronder bekende publiekscampagnes in het Nederlandse boekenvak.
‘Als lezer ervaar ik bij ieder boek hoe verhalen je blik kunnen verruimen en je mee kunnen nemen naar onbekende werelden. Ze kunnen je verrassen en nog lang bijblijven’, zegt Staarink. ‘De liefde voor boeken neem ik mee naar de CPNB. Ik kijk ernaar uit om samen met het bevlogen team en alle partners voort te bouwen op de sterke basis en mooie tradities. En daarnaast nieuwe ideeën tot leven te brengen die nog meer mensen met boeken in contact brengen.’
Volgens Lilianne Ploumen, voorzitter van de raad van toezicht, past Staarink goed bij de ambities van de organisatie. ‘We zijn heel blij met Janneke als onze nieuwe directeur. Ze heeft een groot hart voor boeken, lezers en schrijvers. Haar ervaring in de cultuursector is van grote waarde voor de CPNB. We verheugen ons op haar komst.’
Staarink (1974) groeide op in Delft en Hoorn en woont in Haarlem. Na een stage bij SAIL werkte zij onder meer bij productiemaatschappij IDTV. Van 2006 tot 2010 was zij zakelijk en later algemeen directeur van Oerol Festival. Daarna leidde zij acht jaar het International Film Festival Rotterdam en zeven jaar de Doelen in Rotterdam.
-
Kel Koenen
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Hoofdredacteur
- Website:https://www.linkedin.com/in/kelkoenen/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Nederlandse adverteerders investeren 20% te weinig in...
- Sire wil meer spontane gesprekken stimuleren
- Macron viert Franse creativiteit in Cannes
- Cannes eindigt met gemengd Nederlands gevoel
- Schoonenberg: 'iets in je oor doen is normaal geworden'
- Heineken wint tweede Grand Prix; goud voor Publicis Amsterdam
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
MarketingTribune Events
- 28sep 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 29sep 2026
CustomerFirst Congres
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

