Klarna realiseert 14% groei in Europa
- Food-en-retail
- 23 aug 2023 @ 08:00
- Link
-
Michiel van Zaane
Allround Redacteur
BBP Media - Geen tag
- 23 aug 2023 @ 08:00
- Michiel van Zaane
AI-betaaldienst en shopping assistent Klarna heeft in het tweede kwartaal van 2023 groei gerealiseerd in Europa. In vergelijking met dezelfde periode een jaar geleden is de totale waarde van de verkochte producten (GMV) die met Klarna zijn betaald met 14% toegenomen.
Sinds 2020 is Klarna, met de kenmerkende roze kleur, actief in elf Europese landen; recent betrad zij ook de markten in Roemenië en Tsjechië. Inmiddels betalen meer dan honderd miljoen Europese shoppers via het platform van Klarna en werkt zij samen met ruim 470.000 winkeliers. Klarna heeft haar positie verder versterkt door een aantal belangrijke partnerships te sluiten, zoals met Tier, MandMDirect en Deichmann.
Terwijl steeds meer kleinere aanbieders van achteraf-betaaloplossingen ervoor kiezen deze markt door de onzekere economische omstandigheden te verlaten, zet Klarna onverminderd in op innovatie, expansie en het uitbreiden van haar klantenbasis. Uit onderzoek van Klarna blijkt dat bijna driekwart van de Europese consumenten het betaalplatform minstens één keer per maand gebruikt. Vertrouwen speelt een sleutelrol voor de keuze van het platform, gevolgd door betalingsgemak.
‘We zijn erg trots op de enorme groei die Klarna in het afgelopen jaar heeft laten zien, met een stijging van onze GMV met maar liefst 14 procent in heel Europa. Terwijl kleinere spelers hun activiteiten in Europa afschalen of de regio helemaal verlaten, verdubbelen wij onze inspanningen om onze marktpositie zowel in Europa als de Verenigde Staten te versterken’, aldus Sebastian Siemiatkowski, CEO van Klarna.
Klarna staat vooral bekend om haar achteraf-betaaloplossingen, maar heeft inmiddels haar betaalmethode om direct af te rekenen – Pay Now – uitgerold in alle Europese markten. Deze betaaloptie is nu goed voor maar liefst een derde van alle financiële transacties van het bedrijf. Consumenten kunnen nu dus kiezen of ze direct volledig willen betalen of dit rentevrij in termijnen willen doen. Webshops kunnen hun klanten - afhankelijk van de behoefte – meerdere betaalopties bieden.
-
Michiel van Zaane
- Werkt Bij: BBP Media
- Functie: Allround Redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Hans Klok goochelt met wintertijd voor Unox
- [update] Ahold Delhaize doet aangifte van hack en herstelt...
- Cyberincident Ahold Delhaize raakt distributie
- Kruidvat kiest voor nuchtere kijk op gezondheid
- Lennart Boorsma (Founteyn): 'Mijn grootste marketinguitdaging?...
- Heineken maakt van Uitfluencer nieuw rolmodel
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Oatly ziet vier trends die cafemenu... 23-10-2026
- Unox prolongeert strijd tegen... 23-10-2026
- Nederlanders willen meer Halloween... 22-10-2026
- Lizanne Reefman (La Trappe):... 22-10-2026
- Picnic komt met compleet vernieuwd... 22-10-2026
- Iedereen houdt van je, behalve je kat20-10-2026
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- De comeback van live events: zo maak je van kennisoverdracht een echte beleving
- Real Data to Outsmart Black Friday
- Waarom retailkoplopers tot 2x sneller groeien
- Trendrapport Werkstudenten in Nederland
- Digitaliseer je magazijn: de 5 stappen naar meer efficiëntie




