Beter Bed: vrouwen vaker moe wakker

- Food-en-retail
- 23 jul 2026 @ 08:00
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - Geen tag
- 23 jul 2026 @ 08:00
- Peter van Woensel Kooy
Vrouwen slapen gemiddeld even lang als mannen, maar worden aanzienlijk vaker vermoeid wakker. Dat blijkt uit onderzoek van beddenmerk Beter Bed onder 1.066 Nederlanders tussen de 30 en 55 jaar. Een bezoek aan de slaapwinkel is daarom zo slecht nog niet, stelt Beter Bed.
Volgens het merk onderstrepen de resultaten dat consumenten steeds meer behoefte hebben aan persoonlijk slaapadvies in plaats van een algemene slaapoplossing.
Ruim de helft van de vrouwen slaapt de aanbevolen zeven tot acht uur per nacht en gaat doorgaans tussen 22.00 en 23.00 uur naar bed. Toch zegt 34 procent regelmatig vermoeid wakker te worden, tegenover 13 procent van de mannen. Daarnaast ligt ruim driekwart van de vrouwen geregeld langer wakker dan gewenst, terwijl dat bij mannen 62 procent is.
Piekeren blijkt voor vrouwen de belangrijkste oorzaak van een verstoorde nachtrust. Zo noemt 43 procent dit als reden om wakker te liggen, tegen 31 procent van de mannen. Ook hebben vrouwen twee keer zo vaak last van een snurkende of onrustige partner. Mannen noemen juist vaker werk, studie of geldzaken als oorzaak van slapeloze nachten. Opvallend is dat 17 procent van hen aangeeft nooit ergens wakker van te liggen.
Het onderzoek laat ook zien dat het matras volgens consumenten nog beperkt wordt gezien als factor voor een goede nachtrust. Slechts 5 procent van de vrouwen verwacht dat een nieuw matras de slaapkwaliteit kan verbeteren. Tegelijkertijd weet slechts een derde zeker dat het huidige matras nog voldoet en slaapt één op de vijf vrouwen al langer dan acht jaar op hetzelfde matras. Bij mannen is dat 13 procent. Driekwart van de respondenten zegt bovendien eerder een nieuwe smartphone dan een nieuw matras te kopen.

John Kruijssen, de baas van Beter Bed (foto), ziet daarin een kans voor gerichter advies. 'Dit onderzoek laat zien dat voldoende uren slaap niet automatisch leiden tot uitgerust wakker worden. Een goede nachtrust wordt door meerdere factoren beïnvloed en iedereen ervaart slaap anders. Daarom geloven wij niet in een standaardoplossing, maar in persoonlijk slaapadvies.'
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Lekker Company introduceert... 24-07-2026
- PMI: 'Aandeel rookvrije producten nu... 24-07-2026
- Blikvis verovert borrelplank - Fish... 23-07-2026
- Beter Bed: vrouwen vaker moe wakker23-07-2026
- Hak start zomercampagne 'Hak je dag'22-07-2026
- Batavia Stad viert homohuwelijk met... 22-07-2026
MarketingTribune Events
- 28sep 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 29sep 2026
CustomerFirst Congres
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt




