Inzending Mercurs sluit donderdag 10 september

- Media
- 8 sep 2026 @ 08:27
- Link
-
Kel Koenen
Hoofdredacteur
MarketingTribune - Geen tag
- 8 sep 2026 @ 08:27
- Kel Koenen
Redacties, uitgevers en magazinemakers kunnen tot donderdag 10 september om 17.00 uur inzenden voor de Mercurs 2026. De prijzen voor de Nederlandse magazinebranche kennen dit jaar zes categorieën, waaronder de nieuwe onderscheidingen voor Journalistiek en Maatschappelijke Impact.
De deadline geldt voor alle categorieën. Inzenden kan via mercurs.nl. De uitreiking vindt plaats op donderdagavond 26 november in De Hallen in Amsterdam, waar ook de genomineerde cases worden uitgelicht. Met de nieuwe Mercur Journalistiek komt er een afzonderlijke prijs voor journalistieke prestaties van magazinemakers. De eveneens nieuwe Mercur Maatschappelijke Impact richt zich op cases die aandacht besteden aan maatschappelijke vraagstukken.
Daarnaast kunnen deelnemers inzenden voor vier bestaande categorieën. Bij Magazine Mediamerk worden een gouden, zilveren en bronzen Mercur toegekend voor de 360-gradenaanpak van magazinemediamerken. De categorie Partnership draait om commerciële samenwerkingen met adverteerders of andere partijen. Innovatie is bedoeld voor vernieuwende of grensverleggende initiatieven. Jong talent kan meedingen naar de Mercur BeLOFte, die in samenwerking met het Lucas-Ooms Fonds wordt uitgereikt. Deze categorie staat open voor zowel freelancers als talent dat in dienst is bij een uitgeverij.
Margriet van der Linden, tv-presentator, filmmaker en schrijver, is voor het tweede achtereenvolgende jaar juryvoorzitter. De jury bestaat verder uit Lidewij Baneke (Hema), Arno van Bijnen (Audax Retail), Thomas de Heide (FD Persoonlijk), Eveline Helmink (The We Embassy), Nicolette Hulsebos (Lucas-Ooms Fonds), Ruud de Langen (Dentsu Benelux) en Jaap van Zessen (De Digitale Chef). Harriët Schrier, directeur van de Magazine Media Associatie (MMA), bewaakt als jurysecretaris de juryprocedure. Tijdens de uitreiking in november staan naast de bekendmaking van de winnaars ook kennisuitwisseling en verdieping rond de genomineerde cases op het programma.
-
Kel Koenen
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Hoofdredacteur
- Website:https://www.linkedin.com/in/kelkoenen/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Inzending Mercurs sluit donderdag 10... 08-09-2026
- DPG Media bereikt 91 procent... 04-09-2026
- Tv-reclamemarkt groeit weer; VOD... 03-09-2026
- HBO Max en Videoland introduceren... 01-09-2026
- Opt Out DSP voegt Ad Alliance toe31-08-2026
- Netflix voegt Talpa-programma’s toe31-08-2026
MarketingTribune Events
- 28sep 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 29sep 2026
CustomerFirst Congres
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

