Brouwers promoten ‘zebra-drinken’ onder studenten

Brouwers promoten ‘zebra-drinken’ onder studenten
  • Algemeen
  • 18 aug 2026 @ 08:52
  • Link
  • Kel Koenen
    Kel Koenen

    Hoofdredacteur
    MarketingTribune
  • Geen tag

Branchevereniging Nederlandse Brouwers vraagt aankomende studenten tijdens de introductieweken bewust om te gaan met alcohol. In een jaarlijks terugkerende campagne presenteert de organisatie alcoholvrij bier als volwaardig alternatief en promoot zij het zogenoemde zebra-drinken: het afwisselen van alcoholhoudende en alcoholvrije consumpties.

De campagne wordt uitgerold in verschillende studentensteden, waar de introductieweken voor nieuwe studenten bijna van start gaan. Nederlandse Brouwers werkt daarbij samen met besturen van introductieweken en studentenverenigingen. De aandacht voor alcoholvrije alternatieven moet ook na de introductieperiode worden voortgezet.

Volgens de branchevereniging wint alcoholvrij bier aan populariteit onder jongeren. De helft van de jongvolwassenen tot 30 jaar zou regelmatig alcoholvrij of alcoholarm bier drinken. De groeiende keuze speelt daarbij volgens Nederlandse Brouwers een belangrijke rol. Brouwerijen investeerden de afgelopen jaren in nieuwe productiemethoden en recepturen, waardoor zowel het aanbod als de kwaliteit is toegenomen. Inmiddels zijn er alcoholvrije varianten verkrijgbaar binnen uiteenlopende biercategorieën, van pils tot speciaalbier.

Zebra-drinken sluit aan bij de bredere oproep om tijdens introductieactiviteiten bewuste keuzes te maken. Studenten wisselen daarbij een alcoholhoudend bier af met bijvoorbeeld water of alcoholvrij bier. Wie wel voor alcohol kiest, krijgt het advies dit niet te veel en niet te vaak te doen.

De campagne legt daarnaast nadruk op het sociale en inclusieve karakter van introductieweken. Deze periode draait om het ontmoeten van medestudenten, het opdoen van nieuwe ervaringen en het leren kennen van een stad of onderwijsinstelling. Introductieorganisaties besteden volgens de branchevereniging steeds vaker aandacht aan programma’s waarin studenten ook zonder alcohol kunnen deelnemen.

Met de samenwerking wil Nederlandse Brouwers alcoholvrij bier positioneren als een vanzelfsprekend onderdeel van studentenactiviteiten. Tegelijkertijd roept de organisatie deelnemers op goed voor zichzelf en anderen te zorgen, zodat iedereen op een eigen manier aan de introductietijd kan meedoen.

Kel Koenen

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert


  • MarketingTribune.nl: presenteert en duidt het brede palet aan ontwikkelingen in het vakgebied marketing.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken