Amsterdam promoot musea buiten het centrum

Amsterdam promoot musea buiten het centrum
  • Bureaus
  • 9 okt 2026 @ 08:45
  • Link
  • Kel Koenen
    Kel Koenen

    Hoofdredacteur
    MarketingTribune
  • Geen tag

Amsterdam&partners startte op 5 oktober een nieuwe editie van ‘Catch me at the Museum’. Deze vier weken durende cultuurcampagne richt zich op bezoekers die al in de stad of regio zijn en legt ditmaal de nadruk op musea buiten het drukke stadscentrum.

Het is de derde flight van de campagnereeks, ontwikkeld door digitaal creatief bureau Monks in samenwerking met mediapartner JCDecaux. De aanpak geeft kunstwerken een eigen stem: met korte, uitnodigende teksten moeten de uitingen voorbijgangers nieuwsgierig maken en aanzetten tot een museumbezoek.

Aan deze editie doen acht musea mee: Straat Museum, Nxt Museum, Artis-Micropia, Oscam, Huis Marseille, Art Zoo Museum, Het Scheepvaartmuseum en Museum Rembrandthuis. De selectie is afgestemd met de directie Kunst & Cultuur van de gemeente Amsterdam. Door meer aandacht te geven aan locaties buiten het centrum wil de campagne bijdragen aan een betere spreiding van bezoekers over de stadsdelen.

Volgens Monique Wilson, directeur bij Amsterdam&partners, bouwt de editie voort op de eerdere campagneaanpak. 'Door deze keer ook meer ruimte te geven aan musea buiten het centrum, laten we zien hoeveel er in verschillende delen van de stad te ontdekken is.'

De creatieve invulling koppelt de inhoud van de musea aan speelse teksten in het straatbeeld. 'Met speelse koppen maken we kunst toegankelijk, wekken we nieuwsgierigheid en geven we mensen een reden om het museum binnen te stappen', zegt Purva Michaels, senior creative bij Monks.

De campagne bouwt voort op de eerdere ‘Catch me at the Museum’-flight en de zomercampagne ‘Hard to say. Easy to visit.’. De uitingen zijn vier weken zichtbaar via buitenreclame, social media en online banners. Ook de kanalen van I amsterdam en de I amsterdam City Card-app worden ingezet. JCDecaux verzorgt als mediapartner de zichtbaarheid via buitenreclame in Amsterdam.

Kel Koenen

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/bureaus biedt nieuws, achtergronden en analyses over alle actuele ontwikkelingen binnen het reclamevak en de media (off- en online) die daarin worden ontwikkeld.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken