Unilever wil Zwitsal verkopen aan Royal Sanders

- Food-en-retail
- 17 sep 2026 @ 15:42
- Link
-
Kel Koenen
Hoofdredacteur
MarketingTribune - Geen tag
- 17 sep 2026 @ 15:42
- Kel Koenen
Unilever heeft een bindend bod ontvangen van Royal Sanders op het merk Zwitsal in Europa. De voorgenomen verkoop past in de strategie van het concern om investeringen te concentreren op grote, internationaal schaalbare merken. Naar verwachting wordt de transactie uiterlijk in het eerste kwartaal van 2027 afgerond.
Zwitsal is vooral actief in Nederland en België. Die overwegend lokale aanwezigheid sluit volgens Unilever minder goed aan bij de ambitie om een eenvoudiger en sterker gefocust bedrijf te worden. Het concern richt zijn middelen op zogenoemde Power Brands: wereldwijde merken of merken die in meerdere landen actief zijn, met voldoende schaal en groeipotentieel.
Met Zwitsal neemt Unilever afscheid van een merk dat al bijna honderd jaar babyverzorgingsproducten aanbiedt. De kenmerkende geur en gele verpakkingen zijn vaste onderdelen van de merkidentiteit, waarmee Zwitsal zich bij generaties ouders in Nederland en België heeft gevestigd. 'Weinig merken hebben zo’n sterke emotionele band met generaties gezinnen. Het besluit om afscheid te nemen van zo’n iconisch en geliefd merk is daarom niet lichtvaardig genomen', zegt Griet Demasure, General Manager Personal Care BNX bij Unilever.
Volgens Demasure weegt de aansluiting op de concernstrategie uiteindelijk zwaarder. 'Wij geloven dat dit de juiste strategische beslissing is voor Unilever, nu we onze middelen en investeringen blijven richten op onze grootste wereldwijde merken en prioriteitscategorieën.'
Unilever verwacht dat Royal Sanders het merk gerichte aandacht kan geven om het assortiment verder te ontwikkelen voor de huidige en toekomstige behoeften aan babyverzorging. Ook ziet het concern onder de beoogde nieuwe eigenaar mogelijkheden voor verdere groei. Financiële details zijn niet bekendgemaakt. Het bindende bod is nog onderworpen aan de gebruikelijke voorwaarden voor afronding en consultatieprocedures. De overname is daarmee nog niet definitief.
-
Kel Koenen
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Hoofdredacteur
- Website:https://www.linkedin.com/in/kelkoenen/
- Profiel »
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Lucid en Bolt bouwen samen aan... 17-09-2026
- Unilever wil Zwitsal verkopen aan... 17-09-2026
- After Eight introduceert na 64 jaar... 17-09-2026
- Tikkie en Hema trakteren op tompouce17-09-2026
- Kleine supermarkt als trekker... 16-09-2026
- Holie's daagt ontbijtbranche uit16-09-2026
MarketingTribune Events
- 29sep 2026
CustomerFirst Congres
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- De comeback van live events: zo maak je van kennisoverdracht een echte beleving
- Real Data to Outsmart Black Friday
- Waarom retailkoplopers tot 2x sneller groeien
- Trendrapport Werkstudenten in Nederland
- Digitaliseer je magazijn: de 5 stappen naar meer efficiëntie




