Dirk van den Broek (96) overleden
- Food-en-retail
- 14 apr 2020 @ 10:00
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - PersonaliaWinkelenMarketing
- 14 apr 2020 @ 10:00
- Peter van Woensel Kooy
Dirk van den Broek is vorige week overleden, blijkt uit een overlijdensadvertentie in NRC Next. Boven de hieronder ook afgedrukte advertentie staat de Latijnse tekst Nihil sine labore: niets zonder arbeid.
Van den Broek overleed op 8 april 2020 in Aerdenhout. Hij werd in 1924 in Amsterdam geboren als boerenzoon. Geïnspireerd door zijn moeder, die de melk rondbracht, begon hij in 1942 een kleine melkzaak aan het Mercatorplein in Amsterdam. Na de oorlog, in 1948, werd deze zaak omgebouwd tot de eerste zelfbedieningswinkel in Amsterdam, aldus Nu.nl. Dat werd (en is) ook de eerste 'Dirk'.
Familiebedrijf met 124 vestigingen
'De eerste supermarkt van Nederland volgt in 1953, als Van den Broek een mislukt experiment overneemt van een aantal winkeliers bij wie in één winkel zowel vlees, brood, groente als fruit gekocht kon worden. Van den Broek bouwde het concept verder uit, met winkels onder zijn eigen naam en onder de naam Digros (afkorting van Dirk Grossier, red.), en dat werd een groot succes. In de loop van de jaren nam Van den Broek de supermarkten van Bas van der Heijden in en rond Rotterdam en Jan Bruijns in het westen van Noord-Brabant en Zeeland over. Inmiddels is het concern, dat nog altijd een familiebedrijf is, uitgegroeid tot een keten met 124 vestigingen in vooral de Randstad.'
Eetmuseum bij de bollen
De bedrijven die retailicoon Dirk van den Broek oprichtte, zijn inmiddels samengevoegd in de holding Detailresult Groep. Uit de familietrust is enkele jaren terug een schitterend museum gefinancierd op de Keukenhof, waar op artistieke manier het winkelen en eten wordt belicht. Op social media circuleert nu uit respect een speciale Dirk-tas, waarop de letters 'Dirk' vervangen zijn door de letters 'R.I.P.'.
(PvWK, bronnen: NRC Next, Nu, Facebook)
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Betaalbare diamant centraal in nieuwe Zeeman-campagne
- Albert Heijn kiest Jeroen van Koningsbrugge als nieuwe...
- [marketeer 230] Isabelle Pinckaers - Head of Marketing Podimo
- Horroriconen komen samen op Fanta Halloween verpakkingen
- [column] Zo raakt je duurzaamheidsboodschap wél: menselijkheid...
- Categoriewinnaars 'ABN Amro Retailer of the Year 2025-2026...
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Dumfries helpt tieners leren... 15-09-2025
- Nescafé Dolce Gusto brengt nieuw... 12-09-2025
- Heineken 0 punt 0 bereikt 10K... 11-09-2025
- Kruidvat versterkt... 08-09-2025
- Fritz-kola introduceert Mischmasch... 08-09-2025
- Albert Heijn zet tech in tegen... 08-09-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Ontdek de kracht van merkactivatie
- Boost je omzet met deze top 10 marketing automations
- Boost engagement & retention with proven gamification strategies
- AI Alone won't save CX. Resolution will.
- Een bewust slanker technologielandschap
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- Retail transformeren voor de toekomst: gids voor Unified Commerce
- De basis voor omnichannel succes