Nieuw Nederlands vaccin na 1 prik raak
- B2b
- 29 jan 2021 @ 14:45
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - DistributiePolitiekFoodMarketing
- 29 jan 2021 @ 14:45
- Peter van Woensel Kooy
Het in Leiden ontwikkelde Janssenvaccin is een van de pijlers van de Nederlandse vaccinstrategie. De afkomst biedt extra hoop op eigen bodem, nu de internationale distributie van vaccins zo'n aanfluiting blijkt. 'De inentingsnelheid kan veel hoger.'
De grootschalige vaccinatie is internationaal de peiler onder economisch herstel. Verschillende makers waarmee de Rijksoverheid ook binnen Europees verband deals heeft, geven nu echter aan minder te kunnen leveren binnen de afgesproken termijn. Ook wisselt de landelijke vaccinatiestrategie telkens, waardoor extra vertraging ontstaat. Brussel wil de ongewenste export van coronavaccins binnen enkele dagen kunnen verbieden. Door de Nederlandse link met Janssen is hier extra hoop gevestigd op ordentelijke levering.
Na 1 prik klaar
De eerste drie miljoen vaccins van Jansen worden nu vanaf april 2021 in Nederland verwacht. Het vaccin heeft als groot voordeel dat één prik waarschijnlijjk al voldoende is, meldt De Volkskrant. 11,3 miljoen doses heeft Nederland in voorbestelling, intussen blijkt een effectiviteit van circa 66%. Het vaccin moet nog wel worden beoordeeld voor markttoelating, in ons land door het Europees geneesmiddelenbureau het EMA.
Productinnovatie
Naast het hoopvolle nieuws van Janssen, onderdeel van het pharmamerk Johnson&Johnson, vormt de vondst van Joris Uges, apotheker van de ziekenhuisapotheek in het Haagse HagaZiekenhuis, een extra lichtpunt. Uges wist als eerste een extra prik uit een Pfizer flacon met anticoronavaccin te halen. Zijn geheim is... een andere injectienaald. Hierdoor zijn niet zes maar zeven prikken per flacon te realiseren: innovatie op zijn Hollands.
Vaccinatiesnelheid eenvoudig omhoog
Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg, bevestigt in de Telegraaf dat het vaccinatietempo flink opgeschroefd kan worden. 'Doordat zeven prikken in plaats van vijf uit een flacon gehaald kunnen worden, heeft Nederland tot nu toe 700.000 vaccins, waarvan er 200.000 inmiddels zijn gebruikt. De rest kan binnen een week weggewerkt worden.' Ook door geen voorraad aan te houden voor een tweede prik, kan extra snelheid worden gemaakt, bepleiten verschillende andere medici. Hoe gaat het verder met vaccineren in Nederland? Bekijk hier de belangrijkste grafieken op een rij.
(PvWK, bronnen: Johnson&Johnson, VK, TG en RIVM, foto: Cottonbro / Pexels)
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
- Oxford
- JJoris Uges
- strategie
- Pfizer
- ziekenhuis
- Moderna
- corona
- vaccin
- Leiden
- HagaZiekenhuis
- prik
- apotheker
- vondst
- apotheek
- beoordeeld
- AstraZeneca
- Janssen
- markttoelating
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Marketingtransfers week 26, 202504-07-2025
- Centraal Beheer: werkdruk zet... 03-07-2025
- Dotdotdash opent Europese hub in... 30-06-2025
- Mediahuis E-commerce behaalt... 29-06-2025
- PXR verkoopt advertentieruimte voor... 27-06-2025
- Marketingtransfers week 25, 202527-06-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Zo speel je deze zomer in op de trends die jouw markt in 2025 domineren
- Los email feedback geautomatiseerd op en verhoog klanttevredenheid met AI
- Level up your marketing strategy with gamification
- Zo start je met reclame: zet in vijf stappen een effectieve campagne op
- Dè CMS gids voor marketeers