Vrumona neemt merk GiG Drinks over

- Food-en-retail
- 12 feb 2025 @ 10:30
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - Geen tag
- 12 feb 2025 @ 10:30
- Peter van Woensel Kooy
Vrumona, Nederlands merkhouder en maker van onder andere Pepsi, Rivella, Royal Club, 7UP, Sourcy Vitaminwater, Crystal Clear en Sisi, stapt in een nieuwe categorie van hard seltzer met de overname van GiG Drinks.
GiG Drinks heeft zich in korte tijd gevestigd als een pionier in de Nederlandse hard seltzer markt en bevat een breed scala aan natuurlijke en verfrissende smaken die inspelen op de groeiende vraag naar caloriearme en smaakvolle drankopties onder het jongvolwassen publiek. De overname door Vrumona biedt nieuwe mogelijkheden voor groei en innovatie en is in lijn met de groeiambitie van het bedrijf.
'Met Vrumona als nieuwe eigenaar kan GiG Drinks haar groeidoelstellingen nog beter realiseren en de markt breder kennis te laten maken met onze producten. We zijn trots om nu onderdeel te zijn van een Nederlands drankenbedrijf dat ondanks haar sterk gevestigde positie in de markt nog altijd ambitieus is en blijft innoveren', aldus de broers en mede-oprichters Bob en Max Ponsen.
'We zijn verheugd om GiG Drinks te verwelkomen in de Vrumona-familie', zegt Ilco Kwast, managing director van Vrumona. 'Deze overname stelt ons in staat om onze klanten een nog beter product- en merkenportfolio aan te bieden en een positie in de snelgroeiende markt van hard seltzers te verkrijgen. Deze nieuwe categorie van hard seltzers biedt ons een goed platform voor groei dat dicht ligt bij de categorieën waar we al in spelen. Ze passen daarnaast goed in onze strategie en missie om een betere keuze te bieden aan consumenten en klanten. De producten van GiG Drinks zijn namelijk low kcal en licht alcoholisch. We kijken ernaar uit om met dit mooie merk aan de slag te gaan en de markt verder te ontwikkelen.'
(PvWK | foto: Vrumona)
v.l.n.r. Ilco Kwast (General Manager Vrumona), Bob Ponsen (GiG Drinks) en Max Ponsen (GiG Drinks)
Voor meer persinformatie, niet voor publicatie:
Hester Duursema
Tel: 06 81 95 25 68
E-mail: hester.duursema@vrumona.nl
Cherelle Niezing
Tel: 06 13 09 96 25
E-mail: cherelle.niezing@vrumona.nl
Over Vrumona
Frisdrankproducent Vrumona, onderdeel van Royal Unibrew, richt zich sinds de oprichting in 1945 op de productie en verkoop van frisdranken in Nederland. Vrumona produceert en verkoopt zowel eigen merken zoals Royal Club, Crystal Clear, Sourcy Vitaminwater, Sisi, Russell & Co en Butcha als merken in licentie, waaronder Pepsi, 7up, Rockstar en Rivella. Gedreven door de missie ‘Change drinking for the better’, biedt Vrumona een frisse blik op de frisdrankcategorie en weet te prikkelen. Niet alleen consumenten en klanten, maar ook haar medewerkers, toekomstige generaties en aandeelhouders. Vrumona heeft sinds 2015 het suikerpercentage van haar frisdrankportfolio jaarlijks met 5% weten te reduceren en bestaat inmiddels 64% van haar portfolio uit laag calorische dranken met minder dan 5 Kcal per 100 milliliter.
Over GiG Drinks
GiG is in 2005 gestart als idee voor een biermerk door Ernest Menten en in 2020 als RTD-merk doorgestart door de broers Bob en Max Ponsen. Na het succes van Hard Seltzer in de Verenigde Staten is door GiG besloten het razend populaire drankje in Nederland te introduceren. In een paar jaar zijn ze uitgegroeid tot category leader met een brede portfolio van unieke smaken en innovaties, zoals de GiG Hard Seltzer. GiG richt zich op een energieke, dynamische doelgroep en streeft ernaar een verfrissend en authentiek alternatief te bieden in de drankenmarkt. GiG is verkrijgbaar in de retail, bij groothandels, op festivals en in de horeca.
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
- Royal Club
- Heineken
- Sourcy Vitaminwater
- Max Ponsen
- Vrumona
- Ilco Kwast
- Rivella
- 7UP
- Bob Ponsen
- hard seltzer
- Crystal Clear
- GiG
- softdrink
- Sisi
- merk
- Pepsi
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Albert Heijn gunt iedereen wat extra kersteer kerst
- Limited Heineken-fles bij start feestmaand
- Nieuwe wintertraditie bij McDonalds: de oliebol
- [onderzoek] In groeimarkt on-the-go food wint gemak van...
- Dijkhuizen aan marketingroer McDonald's - start nieuwe CMO in...
- Bas Dijkstra (Lazy): 'Ik hou van merken met een...
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- [onderzoek] Kerst 2025: Lidl in... 17-12-2025
- Heineken daagt voice note-cultuur uit17-12-2025
- Dijkhuizen aan marketingroer... 15-12-2025
- [interview] Joyce Bierman (AH):... 15-12-2025
- CBL: Versterken voedselvoorziening... 12-12-2025
- Bas Dijkstra (Lazy): 'Ik hou van... 09-12-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Commerce media: van klikken naar connecties
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- AI SEO: hoe word je gevonden als je klanten ChatGPT gebruiken in plaats van alleen Google?
- Wil je je magazijn slimmer organiseren en klaarstomen voor groei, maar weet je niet waar je moet beginnen?
- The State of AI in Customer Experience 2025




