Online Radio Day over geld verdienen met podcasts
- Media
- 28 aug 2019 @ 13:54
- Link
-
Jeroen Mirck
Redacteur
MarketingTribune - RadioEvenementMedia
- 28 aug 2019 @ 13:54
- Jeroen Mirck
Het programma is rond voor de Online Radio Day op 9 oktober in Beeld en Geluid. Belangrijk thema is geld verdienen met podcasting en online radio.
Het event is onderdeel van de Dutch Media Week, het mediafestival dat georganiseerd wordt van 4 t/m 13 oktober.
Het radiolandschap is volop in beweging. Zo is het online radio luisteren sterk in populariteit gestegen, komen er steeds meer ‘internet only’ stations en groeit het aantal podcastluisteraars dagelijks. Na de succesvolle eerste editie pakken de initiatiefnemers Verenigde Online Radiostation (v-OR) en vaknieuwsplatform Spreekbuis.nl uit met een dagprogramma Online Radio Day.
Al vanaf 12:00 uur start het programma met podcast-workshops voor scholieren onder leiding van Radiocoach Pierre Papa en jongerenmerk ZTACK. Vorige week maakte de organisatie al bekend dat voormalig TMF-veejay en radiomaakster Fabienne de Vries het Online Radio Day-congres zal presenteren. Zij zal de diverse sessies met online radiomakers, mediaspecialisten en podcastmakers hosten.
Bijlo, Juke en Netflix
Sprekers tijdens het congres zijn onder meer mediaspecialist Elger van der Wel, cabaretier/columnist Vincent Bijlo en radiomaker Arjan Snijders. Een belangrijk thema tijdens het congres is ‘geld verdienen met online radio en podcasts’. Albert Heijn, KLM, TMG en Juke (Talpa) vertellen over hun audiostrategie. Op de Online Radio Day worden ook de resultaten bekend gemaakt van het Online Radio en Podcast Onderzoek 2019.
Het congres wordt afgesloten met een expertsessie over verdienmodellen voor online radio en podcast met onder andere Evert Bronkhorst (radiospecialist bij mediabureau Vizeum), David Achter de Molen (podcastproducer voor onder andere Netflix, AD, Sony en Tivoli) en Tim de Gier (Dag en Nacht Media).
Online Radio Awards
De Online Radio Day wordt spectaculair afgesloten met de uitreiking van de Online Radio Awards 2019. De presentatie van de awardshow is dit jaar wederom in handen van Erik de Zwart. De award voor het beste radiostation wordt dit jaar uitgereikt door radio-icoon en Marconi Oeuvre Award- winnaar Willem van Kooten. De Online Radio Ambassadeur 2019 wordt bekend gemaakt door de huidige ambassadeur Michiel Veenstra.
New Business Radio maakt de gehele middag live radio en doet verslag van het event met onder meer Rick van Velthuysen, Jasper Leegwater en Barry Brand.
Tot 15 september kan er op onlineradioawards.nl gestemd worden op het beste online station, podcast en presentator van 2019. Het congres en awardshow is na aanmelding gratis toegankelijk.
-
Jeroen Mirck
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redacteur
- Website:http://www.jeroenmirck.nl
- Profiel »
- Hilversum
- Vincent Bijlo
- podcast
- Fabienne de Vries
- Beeld en Geluid
- Mediapark
- Erik de Zwart
- Online Radio Day
- Pierre Papa
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Telegraaf vernieuwt grondig app en website
- [onderzoek] Digitale vermoeidheid groeit onder jongeren
- DPG Media zet nieuwe standaard in programmatic met eigen PMP...
- Nieuwe podcast Beauty Bullshit onderzoekt cosmeticamerken
- Boudewijn de Groot wint Lennaert Nijgh Prijs
- Digital stuwt mediabestedingen naar recordhoogte
Laatste Nieuws
- Mediaconsumptie zomer: print,... 13-06-2025
- DPG Media deelt attention score met... 13-06-2025
- Digital stuwt mediabestedingen naar... 10-06-2025
- Nieuwe podcast Beauty Bullshit... 06-06-2025
- DPG Media zet nieuwe standaard in... 05-06-2025
- Telegraaf vernieuwt grondig app en... 04-06-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Dynamic Creative Optimization: de slimste weg naar relevantie en resultaat
- Bouw een wendbaar en toekomstbestendig IT-landschap
- Webcare is meer dan online klantenservice - ontdek hoe je écht klantgericht communiceert
- Alles wat je moet weten over Distributed Order Management
- Building a Data Platform for Analytics & Activation