Advocatenkantoor wordt koffiezaak
- Content
- 14 mrt 2018 @ 11:52
- Link
-
Gastblogger
Gastauteur
MarketingTribune - ContentActivatieConsumenten
- 14 mrt 2018 @ 11:52
- Gastblogger
De wereld van advocatuur verandert snel. Het ouderwetse ‘de meter gaat lopen zodra je over de drempel stapt’ krijgt steeds meer weerstand.
Advocatenkantoor Rijppaert & Peeters Advocaten uit Breda koos daarom voor een totaal nieuwe aanpak toen ze een nieuw kantoor in Breda wilden openen. Toegankelijker, persoonlijker en met de oplossing centraal, niet de weg ernaartoe (lees: de juridische procedure).
Zo’n nieuwe generatie advocatuur vraagt ook om communicatie nieuwe stempel. Daarom kwam het advocatenkantoor samen met contentmarketingbureau gr8 agency tot een nieuwe positionering. Een die niet alleen vraagt om een andere manier van communiceren, maar vooral om een andere manier van doen.
Maar hoe verander je zo’n traditioneel vakgebied? Advocaten blijven advocaten. Die willen toch overal weer een zaak van maken. In dit geval werd het een koffiezaak. Deze vooruitgeschoven post draagt de naam ‘De Zaak Breda’. Hier worden problemen opgelost onder het genot van een cappuccino of macchiato. Een lungo wordt er niet geschonken, want waarom lungo als het ook espresso kan. Als het even kan, wordt een probleem opgelost zonder lijvig dossier. Komt het toch aan op een zaak, dan heb je aan De Zaak Breda het beste kantoor en serveren ze de tegenpartij een straffe iced coffee.
Gr8 agency schreef de merkstrategie en brand story en ontwikkelde samen met zusterbureau Superrebel de merkidentiteit en de campagnes. Berry van Nes, managing partner bij gr8 agency: ‘De Zaak Breda is een goed verhaal geworden dat echt blijft hangen. Het sluit aan bij de wens van de doelgroep en spreekt tot de verbeelding. Niet in de laatste plaats door een stukje luchtigheid en humor in een traditioneel vakgebied, zonder daar te ver in te gaan. Zo maak je goed gebruik van storytelling. Maar een goed verhaal begint altijd met een strategisch fundament: we duiken de diepte in met een klant. Zo wordt communicatie niet alleen ontwikkeld op basis van onderbuikgevoel en een leuk idee. Maar vooral vanuit ratio, een goed plan en natuurlijk een gezonde dosis creativiteit. Zo maken we uiteindelijk gr8 stories die blijven plakken.'
Door: Maaike Vliegenthart (Gr8 agency).
-
Gastblogger
- Werkt voor: MarketingTribune
- Functie: Gastauteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
- gr8 agency
- koffie
- advocaat
- koffiezaak
- koffie
- rijppaert & peeters advocaten
- de zaak breda
- advocatuur
- content
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Land van Loetje presenteert Wim Kieft09-06-2026
- Megafestatie keert terug met nieuw... 09-06-2026
- Bram Ladage lanceert 'Holland daar... 03-06-2026
- [column] Hoe je het beweegbare... 03-06-2026
- Zwitsal versterkt merkimpact met... 01-06-2026
- Albert Heijn start WK-campagne met... 27-05-2026
MarketingTribune Events
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
- 16jun 2026
Twinkle Topics
- 16jul 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

