Sainsbury's en Tesco vrezen out-of-stock door nieuwe corona-variant
- Food-en-retail
- 23 dec 2020 @ 08:28
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - FoodPolitiek
- 23 dec 2020 @ 08:28
- Peter van Woensel Kooy
De in de UK oprukkende mutatie van het corona-virus kan de komende dagen mogelijk voor lege schappen in Britse supermarkten zorgen, waarschuwen supermarktketens Tesco en Sainsbury's. Nederlandse hulp kan uitkomst bieden.
Vanwege het gemuteerde virus, dat 70% besmettelijker zou zijn dan de eerder bekende variant, is het vrachtverkeer tussen de Britse eilanden en Frankrijk stil komen te liggen. Daar komen nog eens de perikelen bij van de aanstaande Brexit. De Britse supermarktketen Sainsbury’s verwacht dat haar supermarkten daardoor al binnen enkele dagen al out-of-stock situaties in de schappen laten zien, tenzij de reisbeperkingen met het vasteland van Europa snel worden opgeheven, zo meldt persbureau Reuters. 'Als er niets verandert, zullen we de komende dagen tekorten gaan zien in het sla-assortiment, bloemkool, broccoli en citrusfruit', zegt Sainsbury's.
Distributie vanuit Nederland benodigd
Ook retailer Tesco luidt de noodklok. Alle supermarktconcerns proberen volgens Reuters meer voorraad naar Groot-Brittannië te halen en zoeken naar alternatieve transportmogelijkheden voor producten uit Europa, waaronder het gebruik van veerboten rechtstreeks uit Spanje en het vergroten van de voorraad via alternatieve routes vanuit Nederland. Bijvoorbeeld via de Rotterdamse haven naar andere Engelse havens. Hier liggen op korte termijn grote kansen voor Nederlandse foodmarketeers. Ook de Britse Voedsel- en Drankfederatie waarschuwt dat de crisis de aanvoer van vers kerstvoedsel en de export van eten en drinken ernstig gaat verstoren, wanneer er niks gebeurt.
(PvWK, bronnen: Distrifood, ANP en Reuters; foto: Wiki Commons)
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
- supermarkten
- Brits
- bieden
- Nederlandse hulp
- Tesco
- lege schappen
- UK
- corona-virus
- out-of-stock
- Sainsbury's
- uitkomst
- retail
- pandemie
- zorgen
- keten
- supermarkt
- waarschuwen
- Boris Johnson
- paniek
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Four opent permanente winkel in... 20-02-2026
- [marketeer 242] Lonneke van der... 20-02-2026
- Merk met krokodil opent eerste Café... 20-02-2026
- Lidl onthult flagship store 19-02-2026
- Wouter Kolk: 'Retailmedia is een... 18-02-2026
- 'De klant is koning, daar geloof ik... 17-02-2026
MarketingTribune Events
- 9apr 2026
Branded Content Event
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Rijd je merk naar de spotlight: activatie die jouw doelgroep niet mist
- Ontgrendel het brein: neuro-contextual ads die de aandacht grijpen
- Wil je PR met resultaat? Download dan Counter's PR Playbook
- B2B Ecommerce Compass 2026: Van digitale volwassenheid naar intelligente en agentic commerce
- De Gids voor AI klantenservice




