[update] Flitsbezorgservice 'Churundy' blijkt nepnieuws Dubbelfrisss - reactie DDB
- Food-en-retail
- 2 feb 2022 @ 09:45
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - DistributieFoodNieuwkomers
- 2 feb 2022 @ 09:45
- Peter van Woensel Kooy
Golfcoach en Olympisch hardloper Churandy Martina start het nieuwe flitsbezorgingsplatform Churundy met 100 hardlopers, werd begin deze week als serieus nieuws verkondigd. Het blijkt om een flauwe grap van Dubbelfrisss te gaan. Wellicht wordt het nu een toch een pilot.
Het plan zou zijn om binnen drie maanden in vier grote steden een belangrijke rol te gaan spelen in de flitsbezorging. De boodschappen zouden niet per fiets of auto worden bezorgd, maar door hardlopers. Het PR bureau bleef na double check aan diverse media verkondigen dat deze informatie juist was. Een omslachtige manier, blijkt nu, om via nepnieuws te communiceren dat Churandy Martina het nieuwe gezicht wordt in een campagne van Dubbelfrisss.
Een gat in de markt
De pilotversie van het Churundy-platform is naar eigen zeggen intussen uitgebreid getest, meldde (ook) MarketingTribune. 'Met deze officiële aankondiging is Nederland dus nog een nieuwe flitsbezorgservice rijker. Daarentegen onderscheidt Churundy zich duidelijk van de bekende spelers zoals Gorillas en Getir. Het ene type food leent zich beter voor de renbeweging dan het ander. Net als bij fietsflitsbezorgers is de verkeersveiligheid ook een gemeentelijke zorg. Uitbreiding van darkstores die de flitskoeriers bevoorraden, werd in de hoofdstad recent beperkt.'
Loos alarm
Nader spitwerk door diverse media wijst nu uit dat het initiatief, gecommuniceerd via Patricia Bruens van Trianglepr.nl, een misplaatste grap betreft. Het betrokken bureau is DDB Unlimited, dat nu triomfantelijk over de 'geslaagde' misleiding via eigen kanalen publiceert. Blijkbaar 'ter promotie van Dubbelfrisss'.
[Update 2/2/'22]
Reactie managing director DDB Unlimited
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
- Getir
- misplaatst
- golfcoach
- Olympisch
- Triangle PR
- hardlopers
- fakenews
- Churundy
- Churandy Martina
- 100
- nepnieuws
- misleiding
- Dubbelfrisss
- Gorrilas
- flitsbezorging
- hardloper
- oprichter
- initiatiefnemer
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- 'Actionkiller' Die Grenze opent in Amsterdam
- [retailmedia] MediaMarkt ingezet als non-endemic showroomals...
- Lidl lanceert Let’s Grow: nieuw platform geeft vrouwelijke...
- AAlcoholvrij speciaalbier groeit door - 'grensshoppen' zet...
- Fritz-kola start bewustwordingscampagne tegen overconsumptie
- Lynn Trum (Nederlandse Loterij): 'Sterke merken durven keuzes...
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Albert Heijn gunt iedereen wat extra... 06-12-2025
- Limited Heineken-fles bij start... 04-12-2025
- [onderzoek] In groeimarkt on-the-go... 04-12-2025
- [onderzoek] Kerst 2025: wat... 03-12-2025
- Fritz-kola start... 01-12-2025
- 'Actionkiller' Die Grenze opent in... 01-12-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Commerce media: van klikken naar connecties
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- AI SEO: hoe word je gevonden als je klanten ChatGPT gebruiken in plaats van alleen Google?
- Wil je je magazijn slimmer organiseren en klaarstomen voor groei, maar weet je niet waar je moet beginnen?
- The State of AI in Customer Experience 2025




