Vakantiegangers kunnen niet zonder Nederlandse media
- Media
- 28 mei 2019 @ 10:36
- Link
-
Sjaak Hoogkamer
redacteur
MarketingTribune - Tijdschriften
- 28 mei 2019 @ 10:36
- Sjaak Hoogkamer
Adverteerders besteden in de zomer bijna een derde minder aan media. Sanoma deed in samenwerking met No Ties een onderzoek naar het gedrag van vakantiegangers in de zomer. Voer voor adverteerders?
11,7 miljoen (68%) Nederlanders gaan tijdens de zomer op vakantie. Magazines zijn volgens Sanoma een typisch vakantiemedium. Het is het enige medium dat (veel) meer wordt gebruikt op vakantie. Vooral vrouwen in de leeftijd 30-49 jaar lezen er flink op los: 66% geeft aan vaker tijdschriften te lezen als ze op vakantie is. Redenen hiervoor liggen vooral in het feit dat magazines makkelijk kunnen worden meegenomen en dat de ‘lichte’ content van een tijdschrift past bij de vakantiestemming. Het lezen van een tijdschrift bij het zwembad wordt zelfs als geluksmoment ervaren door 51% van de vrouwen.
Reistasmedia
Gevraagd naar de mate waarin men Nederlandse media gebruikt op vakantie zien we dat makkelijk mee te nemen ‘reistasmedia’, zoals smartphone (92%) en magazines (58%) het meest worden gebruikt. Echter, het gebruik van media daalt flink gedurende de vakantie. 56% geeft aan websites en apps minder te gebruiken en ook wordt flink minder tijd besteed aan social media: 55% van de vakantiegangers zegt minder vaak met social media bezig te zijn op vakantie.
Hoewel minder tijd aan internet wordt besteed, zijn Nederlanders op vakantie nog steeds benieuwd naar het wel een wee in eigen land. 61% van de vakantiegangers blijft in het buitenland via websites/apps op de hoogte van nieuws en 41% krijgt nieuws uit eigen land door via social media. NU.nl is veruit de meest populaire nieuwsbron en wordt door bijna 50% van de Nederlanders bekeken op vakantie. Mannen in de leeftijd 30-49 jaar spannen daarbij de kroon met 60%.
Hoger bereik
De hogere consumptie van deze ‘mobiele media’ gaat vanzelfsprekend gepaard met een hoger bereik. Wat magazines betreft ziet Sanoma dat zowel thuisblijvers, vliegvakantiegangers als mensen die met de auto op vakantie gaan meer magazines kopen. 43% koopt tijdschriften voor of tijdens een autovakantie, 18% koopt extra tijdschriften als hij/zij thuisblijft tijdens de vakantie en 25% koopt op het vliegveld magazines. Het is dan niet voor niets dat de losse verkoop van tijdschriften in de zomer tot wel 30% stijgt.
Bron: Onderzoek Mediagebruik tijdens de zomer, No Ties 2019 (n=568), NOM Q1 2018 t/m Q4 2018, NOBO 2018.
-
Sjaak Hoogkamer
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Mediahuis start krantenpilot op Waddeneilanden
- Talpa bundelt branded content-teams
- Ster bundelt Oranje-commercials in speciaal reclameblok rond...
- PXR-redacties bundelen krachten tegen online haat rond WK
- Waarom Programmatic OOH de 12e man is voor adverteerders
- ‘Merk en performance versterken elkaar op de digitale...
Laatste Nieuws
- ‘Merk en performance versterken... 05-06-2026
- Ster bundelt Oranje-commercials in... 03-06-2026
- PXR-redacties bundelen krachten... 01-06-2026
- Talpa bundelt branded content-teams29-05-2026
- Waarom Programmatic OOH de 12e man... 26-05-2026
- De vergeten fase in retailmarketing26-05-2026
MarketingTribune Events
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
- 16jun 2026
Twinkle Topics
- 16jul 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

