'Omnichannel en Technologie-trend zet door'
- Food-en-retail
- 10 jan 2020 @ 08:41
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - WinkelenInnovatieMarketing
- 10 jan 2020 @ 08:41
- Peter van Woensel Kooy
Rabobank heeft haar maandelijks Retail Update over de ontwikkelingen in de sector vrijgegeven, voorzien van Rabo-commentaar en van een korte visie op de sector. Hier de link naar het verse rapport.
De kern van het rapport kan als volgt worden samengevat:
· Belangrijke trends die door de Rabobank in eerdere rapporten zijn beschreven, worden nu geïllustreerd met diverse voorbeelden. Het gaat vooral om Fusion, Verticale integratie & Smart data, Samenwerking en versterkte concurrentie
· De trend van Omnichannel & Technologie zet verder door en wordt door verschillende voorbeelden ondersteund. De kern van deze trend is een verbetering van de klantbediening. De diverse kanalen (winkels, internet, mobiel, folders, sociale media: 'bricks, clicks, ticks, flicks, smicks') zijn ondersteunend, evenals technologie
· De retailsector groeit nog steeds, maar de vertrouwensindicatoren blijven op een laag niveau staan. De structurele veranderingen van de sector (consumentenverwachtingen, demografie, technologie, concurrentie) zijn echter veel bepalender voor de toekomst dan de swings in de economie. De daling van het aantal passanten in winkelstraten en van het aantal winkels is een gevolg van deze veranderingen. Belangrijk is dat retailers goed inspelen op de sectorontwikkelingen, bijvoorbeeld door te werken aan een onderscheidende formule. Niet iedereen zal daarin even succesvol zijn en faillissementen gaan dan ook door.
De content is niet alleen voor retailers interessant, maar ook voor andere stakeholders zoals groothandels, merken, producenten, toeleveranciers en vastgoedeigenaren. Samenstellers Jos Voss en Olaf Zwijnenburg, Sectorspecialisten Retail & Wholesale bij RaboResearch, sparren met belangstellenden graag verder over het rapport. Klik hier voor de link naar de nieuwste Retail Update januari 2020.
(PvWK, foto: Blake Wisz / Unsplash)
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
- Retail Update
- vers
- ontwikkelingen
- maandelijks
- Rabobank
- commentaar
- rapport
- retail
- Rabo
- sector
- marketing
- visie
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Horecava 2026: Omzet horeca groeit licht - awards uitgereikt -...
- [column] Wie heeft de laagste? Prijzenoorlog in de supermarkt
- Albert Heijn start nieuwe Prijsfavorietencampagne
- Nanke Over van Bever: 'Creativiteit vraagt vertraging, niet...
- Stella Artois officieel terug in Nederland
- Old Amsterdam wint Diamond Taste Award
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Westland Kaas viert 90-jarig... 15-01-2026
- Prijsstijgingen stuwen... 15-01-2026
- Stella Artois officieel terug in... 14-01-2026
- Nepluvi blaast kipklassieker nieuw... 13-01-2026
- Horecava 2026: Omzet horeca groeit... 12-01-2026
- Out-of-home-bestedingen food groeien... 12-01-2026
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Commerce media: van klikken naar connecties
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- AI SEO: hoe word je gevonden als je klanten ChatGPT gebruiken in plaats van alleen Google?
- Wil je je magazijn slimmer organiseren en klaarstomen voor groei, maar weet je niet waar je moet beginnen?
- The State of AI in Customer Experience 2025




