'Opzij verdwijnt? Onzin!'
- Media
- 15 okt 2013 @ 09:32
- Link
-
Redactie Media
Redactie
MarketingTribune
- 15 okt 2013 @ 09:32
- Redactie Media
Weekbladpers Media stopt met Opzij en J/M, ronkte Twitter maandag. 'Onzin, wij weten van niks', reageerde Opzij direct. In een persverklaring laat moederbedrijf WPG Uitgevers echter wel weten de eigen 'strategische focus aan te scherpen' wegens financiële tegenspoed door de recessie.
WPG verwacht eind november een nieuwe strategische koers te hebben bepaald. Op dit moment houdt het bedrijf naar eigen zeggen 'verschillende scenario's tegen het licht'. Een strategische koerswijziging is volgens het concern noodzakelijk vanwege 'gewijzigde marktomstandigheden'.
Met het persbericht haakt WPG in op het gerucht dat vandaag op Twitter rondging dat het vrouwenblad Opzij zou worden opgeheven. Het bericht werd door het vrouwenblad ontkend. In haar persbericht noemt WPG het wegbezuinigen van bepaalde sommige tijdschriften 'op zijn minst voorbarig'.
Voor Opzij was de timing van het gerucht op zijn minst wrang: de redactie trof net de laatste voorbereidingen voor de jaarlijkse toef op de taart: de feestelijke bekendmaking in de Stadsschouwburg Amsterdam van de Opzij Top-100, de lijst met de machtigste vrouwen van Nederland. Dat feest stond ook in het teken van het 40-jarig bestaan van het blad.
Sowieso staan er veranderingen op til bij Opzij. Margriet van der Linden, aangesteld in 2007, maakte in juni dit jaar bekend op te stappen als hoofdredacteur van het blad. Verder wordt het gerucht dat WPG een financieel conflict zou hebben met Rabobank, die de uitgeverij onder curatele zou willen plaatsen, door meerdere partijen bevestigd.
-
Redactie Media
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/media/
- Profiel »
- stoppen
- Weekbladpers
- J/M
- crisis
- Opzij
- Margriet van der Linden
- strategie
- koerswijziging
- WPG
- uitgeverij
- Top-100
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Jong talent en Nederlandstalig valt op in Spotify Wrapped 2025
- Netflix slokt Warner Bros en HBO Max op in megadeal
- Rapper Krulle lanceert campagne-track voor 113 samen met...
- Omnicom en IPG vormen nieuw mediabolwerk
- DPG Media start geïntegreerde mediatransformatie
- Paramount mengt zich in strijd om Warner Bros Discovery
Laatste Nieuws
- Paramount mengt zich in strijd om... 10-12-2025
- Podimo bereikt 300K betalende leden... 10-12-2025
- Netflix slokt Warner Bros en HBO Max... 05-12-2025
- Jong talent en Nederlandstalig valt... 05-12-2025
- Rapper Krulle lanceert... 03-12-2025
- Omnicom en IPG vormen nieuw... 03-12-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Commerce media: van klikken naar connecties
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- AI SEO: hoe word je gevonden als je klanten ChatGPT gebruiken in plaats van alleen Google?
- Wil je je magazijn slimmer organiseren en klaarstomen voor groei, maar weet je niet waar je moet beginnen?
- The State of AI in Customer Experience 2025

