Stichting Reclame Code en Commissariaat voor de Media gaan samenwerken
- Media
- 24 nov 2017 @ 11:31
- Link
-
Suzanne van der Meij
redacteur
Nederlands MediaNetwerk - Geen tag
- 24 nov 2017 @ 11:31
- Suzanne van der Meij
Donderdag 23 november 2017 hebben de Stichting Reclame Code en het Commissariaat voor de Media een samenwerkingsprotocol ondertekend. Doel van deze overeenkomst is het bevorderen van efficiënte en doelgerichte vervulling van de taken van beide partijen.
Zowel de Stichting Reclame Code (SRC) als het Commissariaat voor de Media (het Commissariaat) zijn betrokken bij het toezicht op reclame.
Voornaamste verschil is dat de SRC zich hoofdzakelijk bezighoudt met de inhoud en verspreiding van reclame-uitingen op basis van de regels van de Nederlandse Reclame Code (NRC). In deze Reclamecode staat onder meer dat reclame als zodanig herkenbaar moet zijn. Alle media-instellingen die reclame maken dienen zich volgens de Mediawet aan te sluiten bij de Nederlandse Reclame Code en zijn onderworpen aan toezicht van de SRC.
Het Commissariaat houdt toezicht op de Mediawet. Daarin staan onder meer regels over (de hoeveelheid en herkenbaarheid van) reclame in het media-aanbod van publieke en commerciële media-instellingen en regels over reclame voor alcoholhoudende dranken en medische behandelingen.
Omdat er soms toch sprake is van overlap, was er behoefte om hier duidelijke afspraken over te maken en de samenwerking die in de praktijk al plaatsvindt in een protocol vast te leggen. Het samenwerkingsprotocol is bedoeld om ervoor te zorgen dat de SRC en het Commissariaat hun taken ieder zo efficiënt en doelgericht mogelijk kunnen uitvoeren. Samengevat staan in het samenwerkingsprotocol uitgangspunten vastgelegd voor samenwerking, afspraken over het verstrekken van inlichtingen tussen de SRC en het Commissariaat en het doorverwijzen van indieners van klachten en signalen.
-
Suzanne van der Meij
- Werkt bij: Nederlands MediaNetwerk
- Functie: redacteur
- Website:http://www.nederlandsmedianetwerk.nl/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Keynote Sebastiaan Berkvens... 24-04-2026
- Creative Studio ondersteunt Amazons... 23-04-2026
- Amazon Ads deelt resultaten Prime... 21-04-2026
- De Limburger lanceert 'De Onderwereld'20-04-2026
- 'Een Boekje Open' is nieuwe podcast... 13-04-2026
- TMF keert terug op tv13-04-2026
MarketingTribune Events
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- De Brandformance Paradox
- E-mail in 2026: inzichten van experts, gebaseerd op miljarden datapunten
- Wero komt eraan: wat betekent dit voor jouw webshop?
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

