ERU blaast reclameklassieker nieuw leven in

ERU blaast reclameklassieker nieuw leven in
  • Bureaus
  • 7 okt 2026 @ 15:31
  • Link
  • Kel Koenen
    Kel Koenen

    Hoofdredacteur
    MarketingTribune
  • Geen tag

Koninklijke ERU grijpt terug op een van zijn bekendste reclamecampagnes om het merk opnieuw onder de aandacht te brengen. Ruim dertig jaar na de iconische uitspraak ‘Ze smelten de kazen’ keert de ridder uit de jaren tachtig terug in een nieuwe merkcampagne. Daarmee wil de kaasproducent zijn traditionele positie als broodbeleg verbreden naar de borreltafel en de keuken.

De campagne maakt deel uit van een bredere merkstrategie waarmee ERU ook jongere generaties wil aanspreken. Onder de slogan ‘dip it. spread it. cook it.’ richt het merk zich op drie gebruiksmomenten: dippen, smeren en koken. Daarmee verschuift de positionering van een vertrouwd smeerkaasmerk naar een breder inzetbaar kaasmerk.

Volgens Audrey van Ham, co-CEO van Koninklijke ERU, is die verbreding noodzakelijk om relevant te blijven. 'Veel Nederlanders zijn opgegroeid met ERU op tafel. Maar voor een nieuwe generatie is dat niet meer vanzelfsprekend. Daarom laten we zien dat ERU bij veel meer momenten past dan alleen de boterham: je kunt ermee dippen, smeren én koken.'

Bekijk hieronder de nieuwe commercial:

 


De nieuwe commercial bouwt voort op de reclame uit de jaren tachtig, waarin de ridder en de uitspraak ‘Ze smelten de kazen’ centraal stonden. In de nieuwe uitvoering komen drie generaties in beeld, die ERU op verschillende manieren gebruiken. De combinatie van nostalgie en nieuwe gebruiksmomenten moet zowel bestaande als nieuwe consumenten aanspreken.

De campagne volgt op een strategische heroriëntatie van Koninklijke ERU. Sinds de aansluiting bij St. Paul Groep in 2024 werkt het bedrijf aan versterking van zijn positie als A-merk en uitbreiding van het assortiment. Naast het klassieke ERU Goudkuipje omvat dat onder meer Prestige Borrelkazen en smaakvarianten als sambal en smoked. 'Smeren blijft belangrijk, maar met dippen en koken creëren we nieuwe gebruiksmomenten voor consumenten en daarmee ook nieuwe kansen in het schap', aldus Van Ham.

De 360 graden-campagne wordt uitgerold via televisie, streamingdiensten, social media, digitale buitenreclame en bioscopen. Tante Tini – Film Production Agency verzorgde de productie.

Kel Koenen

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/bureaus biedt nieuws, achtergronden en analyses over alle actuele ontwikkelingen binnen het reclamevak en de media (off- en online) die daarin worden ontwikkeld.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken