Hogeschool Rotterdam maakt toekomst tastbaar

- Bureaus
- 7 okt 2026 @ 16:50
- Link
-
Kel Koenen
Hoofdredacteur
MarketingTribune - Geen tag
- 7 okt 2026 @ 16:50
- Kel Koenen
Hogeschool Rotterdam lanceert samen met creatief bureau TheMerge een nieuwe campagne onder het motto ‘De toekomst voorspel je niet, die maak je’. Met het concept vertaalt de hogeschool haar bestaande merkpositionering ‘Toekomstmakers’ naar een campagne die studiekiezers moet aanspreken en tegelijkertijd het merk versterkt.
De campagne speelt in op de onzekerheid waarmee jongeren worden geconfronteerd als het gaat om hun toekomst. Op sociale media circuleren voortdurend voorspellingen over de invloed van kunstmatige intelligentie, technologische ontwikkelingen, klimaatverandering en de arbeidsmarkt. Hogeschool Rotterdam kiest voor een ander perspectief: de toekomst is niet iets wat studenten overkomt, maar iets waaraan ze zelf kunnen bijdragen.
In de campagne staan studenten centraal die tijdens hun opleiding al werken aan maatschappelijke vraagstukken. Van het verduurzamen van energiesystemen en het verbeteren van de gezondheidszorg tot de ontwikkeling van digitale technologie en een inclusievere samenleving. Daarmee wil de hogeschool laten zien hoe persoonlijke ontwikkeling en maatschappelijke impact samenkomen.
Volgens Fleur Betlem, hoofd Marketing & Communicatie bij Hogeschool Rotterdam, is bewust gekozen voor een campagne waarin studenten zelf het verhaal vertellen. 'Studenten uit onderwijs, gezondheidszorg en techniek laten zien waar ze dagelijks mee bezig zijn, wat ze leren en hoe dat bijdraagt aan de toekomst die zij voor zichzelf en anderen maken.'
Bekijk hieronder de campagnevideo:
Bij de ontwikkeling van het concept werden ook studenten en studiekiezers betrokken. TheMerge koos daarbij voor een onderzoekende aanpak, waarbij het concept gedurende het proces verder werd aangescherpt.
'Liever niet aan het begin doen alsof we het antwoord wisten, maar onderzoekend werken en onderweg leren. Dat vraagt om open en directe communicatie', zegt Frank Jockin, Creative Partner bij TheMerge.
Het campagneconcept is modulair opgebouwd, zodat Hogeschool Rotterdam het kan inzetten voor uiteenlopende opleidingen, interessegebieden en fases in het studiekeuzeproces. Daarmee moet de campagne zowel merkbouw als activatie ondersteunen. De uitingen zijn te zien via online video, sociale media en buitenreclame in Rotterdam en omgeving.
-
Kel Koenen
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Hoofdredacteur
- Website:https://www.linkedin.com/in/kelkoenen/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Ohra keert terug op tv: 'Met televisie kunnen we ons verhaal...
- McDonald's combineert SpongeBob SquarePants en One Piece voor...
- Zonneplan neemt theatraal afscheid van salderen
- Eneco lanceert ‘Wie doet er mee?’
- DE lanceert nieuwe campagne: 'Soms heb je even Douwe Egberts...
- BZK zet comfort centraal in verduurzamingscampagne
Laatste Nieuws
- ‘Jouw stukje Aarde’ krijgt lokaal... 09-10-2026
- Amsterdam promoot musea buiten het... 09-10-2026
- Abovomaxlead wandelt ruim 35.000... 09-10-2026
- Wybe Sallows: 'Adnight groeit uit... 08-10-2026
- Smyths Toys maakt catalogus tot... 08-10-2026
- Offlimits lanceert landelijke campagne08-10-2026
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- De comeback van live events: zo maak je van kennisoverdracht een echte beleving
- Real Data to Outsmart Black Friday
- Waarom retailkoplopers tot 2x sneller groeien
- Trendrapport Werkstudenten in Nederland
- Digitaliseer je magazijn: de 5 stappen naar meer efficiëntie

