Hyundai en Motional onthullen de IONIQ 5-robotaxi
- Design
- 31 aug 2021 @ 12:28
- Link
-
Sjaak Hoogkamer
redacteur
MarketingTribune - Automotive
- 31 aug 2021 @ 12:28
- Sjaak Hoogkamer
Hyundai heeft een nieuwe stap gezet op het gebied van geautomatiseerd rijden. Samen met Motional ontwierp het merk de IONIQ 5-robotaxi, een Level 4 zelfstandig rijdende auto.
Motional is een samenwerkingsverband tussen Hyundai en autotechnologieleverancier Aptiv en houdt zich bezig met de ontwikkeling van volledig autonome rijtechnologie.
De robotaxi van Hyundai en Motional is gebaseerd op de volledig elektrische Hyundai IONIQ 5, die eerder dit jaar wereldwijd werd gelanceerd. Het is een Level 4 autonoom rijdend voertuig dat de twee belangrijkste technologieën van toekomstige mobiliteit samenbrengt: elektrificatie en autonomie. De combinatie van deze technologieën kan transport slimmer, veiliger en duurzamer maken. Level 4 betekent dat de automatische piloot van de auto in staat is het voertuig in bijna elk mogelijk scenario te besturen.
De IONIQ 5-robotaxi is ook Motional’s eerste commerciële voertuig en markeert een mijlpaal in het nog prille bestaan van dit bedrijf.
De bedoeling is dat Motional in 2023 begint met het vervoer van passagiers in de IONIQ 5-robotaxi. Daarvoor werkt het samen met taxiplatform en leverancier van technologie voor zelfrijdende auto’s Lyft.
Hyundai zet vaart achter zijn plannen om te transformeren in een Smart Mobility Solution Provider, een aanbieder op het gebied van slimme mobiliteitsoplossingen, en versnelt zijn inspanningen om technologieën voor autonoom rijden te ontwikkelen. Om de commercialisering van Level 4- en 5-technologieën verder te versnellen, werkt Hyundai samen met partners over de hele wereld.
De IONIQ 5-robotaxi van Hyundai en Motional zal voor het eerst te zien zijn op de internationale autoshow IAA Mobility 2021. De 69ste editie van de IAA vindt dit jaar plaats van 7 t/m 12 september in het Trade Fair Center in München.
-
Sjaak Hoogkamer
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Justin Gignac exposeert Amsterdams... 04-09-2026
- House of Art verbindt kunst en... 03-09-2026
- Cornetto en Pantone kleuren zomer... 19-08-2026
- Streetart Frankey laat Pride... 14-08-2026
MarketingTribune Events
- 28sep 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 29sep 2026
CustomerFirst Congres
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

