[CBS] Voedselprijzen omhoog: vooral zuivel, vlees en vis gestegen
- Food-en-retail
- 13 jul 2022 @ 15:33
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - DoelgroepenMarketing
- 13 jul 2022 @ 15:33
- Peter van Woensel Kooy
We betalen fors meer voor ons eten, blijkt uit een verse analyse van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Vis kostte vorige maand ruim tien procent meer dan een jaar eerder, ook vlees en zuivel zijn fors duurder.
In juni 2022 kostte vlees ruim 16 procent meer dan een jaar eerder. Vis steeg 10 procent in prijs. Ook zuivelproducten zijn vorige maand weer fors in prijs gestegen, berekende het CBS. Met ruim 14 procent is de prijsstijging zelfs de hoogste sinds augustus 2008. Van zuivel steeg boter het sterkst in prijs.
Gemiddeld genomen legde de consument in juni ruim 11 procent meer neer voor zijn voedingsmiddelen dan dezelfde periode een jaar eerder, concludeert Het Parool op basis van de cijfers. 'Daarmee ligt de prijsstijging van voeding aanzienlijk hoger dan de algemene prijsstijging van goederen en diensten van 8,6 procent. Volgens het CBS is het vrij uitzonderlijk dat prijzen van voedsel zo sterk stijgen. De laatste keer dat de prijzen over een heel jaar gemiddeld met meer dan 10 procent stegen, was in 1976.'
Consumenten reageren door op zoek te gaan naar goedkopere alternatieven en onderzoeken of discounters aantrekkelijker worden. Marketeers reageren onder andere met 'krimpflatie': de prijzen schijnbaar gelijk houden maar iets minder producten in de verpakking stoppen.
(PvWK, bronnen: CBS, Parool | beeld: Nadezhda Moryak / Pexels)
Uitgaven aan voedingsmiddelen per categorie
Een gemiddelde Nederlandse consument besteedt gemiddeld circa 11 procent van zijn uitgaven aan voeding, in totaal bijna 45 miljard euro in 2021. Hiervan gaat een kwart naar vlees en vis. Van alle voedingsmiddelen werd gemiddeld 23 procent aan groente en fruit uitgegeven. Een gemiddelde consument besteedt 21 procent aan brood en graanproducten. De uitgaven aan zuivel zijn goed voor 14 procent van de totale uitgaven aan voedingsmiddelen.
(bron: Parool)
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Loetje lanceert 'Gewoon lekker vertrouwd - Sinds 1977'
- DJ ruilt hakken op beat in voor hakken in keuken
- Hornbach stuurt speelgoedbox vol tuininspiratie door het land
- Goeiezaak richt The Culinary Agency op voor horecaketens
- Eerste Statiegeld Retourshops open in Rotterdam en Amsterdam
- MediaMarkt lanceert eigen mobiel merk Let’s Go Mobile
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Magnum breidt uit met utopia-smaken 09-05-2025
- Kookboek Porsche viert Nederlands... 09-05-2025
- Ben & Jerry’s opent Brookie Pop-up... 07-05-2025
- Grolsch lanceert Feestweizen voor... 07-05-2025
- TikTok-campagne Spar speelt in op... 07-05-2025
- Desperados zoekt 'Head of Latin vibe'07-05-2025
MarketingTribune Events
- 15mei 2025
Retail Media Day
- 12jun 2025
NIMA Marketing Day
De nieuwste selectie whitepapers
- Qualifio marketingkalender 2025
- Bereik je klant via WhatsApp - nog vóór ze jou nodig hebben
- Building a Data Platform for Analytics & Activation
- 40 pagina's vol online groeikracht
- Alles wat je moet weten over Distributed Order Management