Mobiel betalen in de schoolkantine
- Online
- 15 jun 2015 @ 13:30
- Link
-
Redactie Online
Redactie
MarketingTribune - MobileInnovatie
- 15 jun 2015 @ 13:30
- Redactie Online
Betalen met je smartphone in de schoolkantine is vanaf vandaag mogelijk op het Veurs Lyceum in Leidschendam. Het is daarmee de eerste school waar je met je smartphone kunt betalen. Op andere wijze betalen blijft ook mogelijk.
De proef wordt uitgevoerd door de mobiele betaaldienst Daalder in samenwerking met Van Leeuwen Catering dat ruim 90 gezonde en duurzame schoolkantines exploiteert in de regio Zuid-Holland. Als de pilot slaagt, willen Van Leeuwen Catering en Daalder mobiel betalen ook beschikbaar maken voor de overige scholen uit het portfolio van de Leidsschendamse cateraar. In totaal worden er dan zo’n 70.000 scholieren bereikt in Nederland.
Met Daalder kunnen leerlingen gemakkelijk betalen voor hun lunch of tussendoortje. Gebruikers zetten eerst geld op hun Daalder e-wallet. Vervolgens kan er betaald worden met de telefoon. De cateraar op zijn beurt heeft geen extra pinkastjes meer nodig en betaalt een lage fee per transactie.
Techsavy
De cateraar verwacht veel van de proef die loopt tot en met juli. Marco van Stappershoef, Directeur onderwijscatering Van Leeuwen Catering ONTDEK: 'Onze scholieren zijn heel techsavy en doen alles al via hun mobieltje, dus ermee betalen ook. Ook is het prettig dat ouders met Daalder precies het saldo kunnen bijvullen van hun kinderen en daardoor continue inzicht hebben in hun bestedingsgedrag. Zo biedt mobiel betalen voordeel voor zowel de kinderen als de ouders.”
Oprichter Renz Millenaar van Daalder: “Leerlingen hoeven bij wijze van niet eens meer naar de kassa te lopen. Zo wordt betalen handig, snel en efficiënt.'
De Daalder-app is een initiatief van de Amsterdamse start-up Daalder. Het bedrijf lanceerde de app in maart na een proefperiode waarin honderden consumenten de app hebben kunnen testen bij een selectie winkels en horecagelegenheden. Inmiddels is de gratis app ook officieel te gebruiken bij de bij de pilot aangesloten winkels. De Daalder-app draait op zowel Android als IOS.
-
Redactie Online
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/online/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Benchmark: timing stuurt... 13-04-2026
- AI-proof of niet? Wat je CMS... 08-04-2026
- Fonds Gehandicaptensport vraagt... 30-03-2026
- Abovo Maxlead lanceert Social... 30-03-2026
- Buiten Bereik in Drenthe27-03-2026
- Bol lanceert 'Bol checkout' voor... 25-03-2026
MarketingTribune Events
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- De Brandformance Paradox
- E-mail in 2026: inzichten van experts, gebaseerd op miljarden datapunten
- Wero komt eraan: wat betekent dit voor jouw webshop?
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

