Brand en thuisbrouwer Jeroen Free presenteren de Brand India Pale Ale
- Food-en-retail
- 12 jan 2015 @ 09:28
- Link
-
Redactie Food en Retail
Redactie
MarketingTribune - InnovatieConceptPromotie
- 12 jan 2015 @ 09:28
- Redactie Food en Retail
Brand en thuisbrouwer Jeroen Free presenteren de Brand India Pale Ale (IPA), het nieuwste speciaalbier uit de Brand Brouwerij. De IPA - een hopbitter bier met een fruitige citrusachtige smaak - is gebrouwen volgens het recept waarmee Jeroen Free deze zomer tot winnaar werd uitgeroepen van de Brand Bierbrouwwedstrijd. In het Provoosthuis in Bergen op Zoom kwamen bierliefhebbers gisteravond bij elkaar om de eerste slok te vieren en samen te proosten op het nieuwe bier.
Jeroen Free won in mei 2014 de derde editie van de Brand Bierbrouwwedstrijd. Een droom ging hiermee volgens de brouwerij in vervulling, deze zomer brouwde hij in de brouwerij in Wijlre samen met de brouwmeesters van Brand zijn eigen India Pale Ale. De eerste slok van Jeroen? 'Zoals ik het voor ogen had: de frisse, fruitige geur van mango, krachtige smaak van citrus met bitter fluweelzachte afdronk. Heerlijk! Fantastisch dat mijn IPA straks in de winkel staat en in het café gedronken kan worden.'
Marc Scholten, marketing manager Brand Bier: 'De bieren van Brand worden gekenmerkt door een uitgesproken smaak. De IPA van Jeroen is gebrouwen met cascade-, citra- en amarillo hop en valt op door het mooie hopkarakter en dito afdronk. De combinatie van fruitige hoparoma’s en bittere smaken zijn helemaal in balans. Vanwege het hoppige karakter past deze IPA uitstekend in het aanbod van de speciaalbieren van Brand.'
Brand IPA is vanaf vandaag exclusief verkrijgbaar bij de Brand horecazaken en vanaf februari bij de overige horeca. In maart kan Brand IPA worden gekocht bij de slijterijen en supermarkten.
Over India Pale Ale
Het verhaal achter de IPA gaat terug naar Engeland waar men lang geleden voor de manschappen overzee een bier brouwde met extra veel hop en een iets hoger alcoholpercentage waarmee het geschikt was voor de lange, warme zeereis van Engeland naar India. Anno 2015 zijn er over de hele wereld veel verschillende IPA’s maar is het hoppige karakter veelal wel bewaard gebleven. IPA is een snel groeiend biertype dat met name onder thuis brouwers ongekend populair is. Op de foto staan de trotse brouwers van de nieuwe smaak.
-
Redactie Food en Retail
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/food-en-retail/
- Profiel »
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Aldi presenteert fanwear-collectie 2025: 'stijlvol, betaalbaar...
- Rivièra Maison tot verrassing woonbranche failliet
- Veggies First: van bijgerecht naar craving
- Eén swipe mixt twee bonensoorten: Philips Baristina promoot...
- Krekels op het menu: Kriket komt naar Nederland
- Dirk krijgt hoogste score in YouGov / Distrifood-rapport
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Sea Water en Flink brengen... 04-07-2025
- Wibra groeit stevig door met... 04-07-2025
- Nieuwe commerciële strategie Jumbo... 03-07-2025
- Albert Heijn en franchisenemers... 02-07-2025
- Holie's introduceert de Sugar-Score02-07-2025
- Veggies First: van bijgerecht naar... 01-07-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Zo speel je deze zomer in op de trends die jouw markt in 2025 domineren
- Los email feedback geautomatiseerd op en verhoog klanttevredenheid met AI
- Level up your marketing strategy with gamification
- Zo start je met reclame: zet in vijf stappen een effectieve campagne op
- Dè CMS gids voor marketeers