Associated Press zet robot in als journalist
- Media
- 1 jul 2014 @ 15:12
- Link
-
Jeroen Mirck
Redacteur
MarketingTribune - OnlineContentJournalistiekVerdienmodellen
- 1 jul 2014 @ 15:12
- Jeroen Mirck
Een doorbraak op het gebied van contentproductie: het internationale persbureau Associated Press (AP) heeft aangekondigd dat het verhalen over kwartaal- en jaarcijfers van bedrijven voortaan geautomatiseerd laat schrijven, op basis van technologie van het bedrijf Automated Insights.
Deze automatiseringsslag leidt er volgens AP-manager Lou Ferrara toe dat het aantal artikelen exponentieel kan groeien van 300 handgeproduceerde stukken per kwartaal naar maar liefst 4400 artikelen. Het gaat in eerste instantie om stukken over Amerikaanse bedrijven.
Volgens Ferrara is het doel journalisten vrij te maken voor achtergrondverhalen over diezelfde bedrijfscijfers en trends te signaleren. Dat een deel van de productie wordt geautomatiseerd, heeft volgens hem geen gevolgen voor de werkgelegenheid. Stukken die geautomatiseerd worden geschreven, zullen als zodanig worden geïdentificeerd. Website Poynter meldt dat AP deze maand al met de 'robot-artikelen' van start gaat.
Automated Insights, het bedrijf dat de technologie ontwikkelde, spreekt over een revolutionair nieuw businessmodel. 'We hebben het standaardmodel voor contentcreatie op z'n kop gezet', aldus ceo Robbie Allen van Automated Insights. 'De gebruikelijke manier van werken is: ik hoop dat een miljoen mensen dit artikel lezen. Ons model is het tegenovergestelde: wij willen één miljoen stuks content creëren waarvan ieder individu een ander artikel leest.'
De NOS maakt in een (handgeschreven) artikel duidelijk dat voor een website vol foutloze artikelen door robots nog een lange weg is af te leggen.
Dit artikel is geschreven door een mens. Echt waar. Echt waar! ECHT WAAR!
-
Jeroen Mirck
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redacteur
- Website:http://www.jeroenmirck.nl
- Profiel »
- automatiseren
- journalist
- nieuwsberichten
- contentcreatie
- persbureau
- Automated Insights
- Lou Ferrara
- Associated Press
- robot
- media
- persberichten
- content
- pers
- AP
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- NMO herstructureert voor... 17-02-2026
- SMU start landelijk DOOH netwerk bij... 13-02-2026
- Alies Lindeboom naar hoofdredactie... 11-02-2026
- Merkcampagne DVHN en LC zet lezer... 09-02-2026
- Ouders verschillen sterk in online... 09-02-2026
- Rabobank zendt drie minuten durende... 06-02-2026
MarketingTribune Events
- 9apr 2026
Branded Content Event
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Rijd je merk naar de spotlight: activatie die jouw doelgroep niet mist
- Ontgrendel het brein: neuro-contextual ads die de aandacht grijpen
- Wil je PR met resultaat? Download dan Counter's PR Playbook
- B2B Ecommerce Compass 2026: Van digitale volwassenheid naar intelligente en agentic commerce
- De Gids voor AI klantenservice

