NPO versobert beloningsbeleid

  • Media
  • 30 apr 2019 @ 13:01
  • Link
  • Jeroen Mirck
    Jeroen Mirck

    Redacteur
    MarketingTribune
  • MediaPolitiekTelevisie

De NPO zet nieuwe stappen in de versobering van het beloningsbeleid binnen de Publieke Omroep. Volgens de jaarverslagen van de omroepen waren er in 2018 nog elf (17 in 2017) presentatoren die boven de WNT-norm verdienen.

Van dit elftal vielen er drie (vijf in 2017) onder een inmiddels afgeschafte uitzonderingsregel waarbij omroepen uitzonderlijke talenten boven de norm met verenigingsgeld mogen betalen. Dit aantal is in de loop van 2018 verder geslonken tot twee.

Naleving van Wet Norming Topinkomens

De Beloningscode voor presentatoren van de Publieke Omroep (BPPO) hanteert sinds 2017 het maximum uit de Wet Normering Topinkomens (WNT) en uitzonderingen hierop worden op initiatief van de Raad van Bestuur van de NPO sinds dat jaar niet langer toegestaan. Dat sommige presentatoren nu nog boven de WNT-norm verdienen, heeft te maken met eerder afgesloten contracten, waarop de iets hogere BPPO-norm van voor 2017 van toepassing is gebleven.

Wanneer tijdelijke contracten worden verlengd, moeten ze aan de nieuwe WNT-norm voldoen. De WNT-norm bedroeg in 2018 189.000 euro. In 2019 bedraagt deze vanwege indexatie 194.000 euro.

Vanwege de Algemene verordening gegevensbescherming (AVG) maakt de NPO zelf geen namen van presentatoren bekend, maar naar verluidt zijn de twee grootverdieners Matthijs van Nieuwkerk (DWDD) en Paul de Leeuw. Eerder dit jaar startte de NPO nog een onderzoek naar een speciale salaris-constructie van Van Nieuwkerk.

Jeroen Mirck

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/media houdt je dagelijks op de hoogte van het laatste medianieuws, met actualiteiten, trends, achtergronden en opinies over zowel de mediakanalen zelf als de strategieën om als marketeer meer bereik te genereren.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken