EclecticIQ ontvangt EU-financiering voor ontwikkeling cybersecurity platform
- B2b
- 31 aug 2021 @ 13:50
- Link
-
Michiel van Zaane
Allround Redacteur
BBP Media - Geen tag
- 31 aug 2021 @ 13:50
- Michiel van Zaane
De Europese Investeringsbank (EIB) leent 15 miljoen euro aan het Nederlandse cybersecuritybedrijf EclecticIQ, dat diensten biedt op onder meer het gebied van threat intelligence, hunting and response technologie. De overeenkomst geeft EclecticIQ de benodigde financiering om de ontwikkeling van haar cybersecurityplatform te versnellen en internationaal uit te breiden.
De EIB-financiering wordt gesteund door de Europese Commissie door het Europees Fonds voor Strategische Investeringen, de hoofdpijler van het Investeringsplan voor Europa. ‘We zijn erg blij met deze steun, waarmee de EIB bijdraagt aan een sterk Europees ecosysteem in cybersecurity. Met deze financiering kunnen we de ontwikkeling versnellen van ons cybersecurityplatform, dat organisaties in staat stelt om de snel veranderende dreigingen voor te blijven en potentiële aanvallers te slim af te zijn’volgens Joep Gommers, CEO en mede-oprichter van EclecticIQ. ‘Door onze technologie te gebruiken kunnen organisaties cyberdreigingen eerder detecteren, en sneller reageren, waardoor hun security teams meer impact kunnen maken.’
Versterken digitale veiligheid
Europees Commissaris voor de Economie, Paolo Gentiloni, stelt: ‘Nu steeds meer zaken online gedaan worden, wordt het versterken van digitale veiligheid ook steeds belangrijker. Deze EIB-lening, gesteund door het Investeringsplan voor Europa, zal EclecticIQ helpen haar activiteiten in deze cruciale sector verder te laten groeien, door haar productenportfolio te ontwikkelen en haar klanten passende oplossingen te bieden om digitale risico’s op effectieve wijze in de kiem te smoren.”
‘Recente gebeurtenissen laten zien hoe belangrijk het is om de digitale veiligheid van bedrijven, overheden, maar ook van privépersonen te waarborgen. Datalekken en cyberspionage kunnen leiden tot diefstal van gevoelige informatie zoals handelsgeheimen en technologie’ stelde EIB vice-president Kris Peeters. ‘Van ransomware tot computervirussen, er zijn veel verschillende dreigingen waar zakelijke leiders rekening mee moeten houden. Met deze lening aan EclecticIQ financiert de EIB een bedrijf dat een geavanceerd cybersecurityplatform ontwikkelt, dat erop gericht is om data te beveiligen en onze maatschappij draaiende te houden, iets dat we graag steunen.’
EclecticIQ is niet alleen van plan haar groei te versnellen door het platform verder te ontwikkelen middels investeringen in onderzoek en ontwikkeling, maar tevens door te investeren in sales en marketing om uit te breiden naar nieuwe landen en sectoren.
-
Michiel van Zaane
- Werkt Bij: BBP Media
- Functie: Allround Redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
- digitale beveiliging
- EclecticIQ
- phishing
- cybersecurity
- Europese Investerings Bank
- Europese Unie
- hacken
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Marketingtransfers week 26, 2025
- [column] LinkedIn en PR zijn on the rise in B2B en SEO ligt op...
- Centraal Beheer: werkdruk zet ondernemers onder druk
- Mediahuis E-commerce behaalt duurzaamheidskeurmerk
- Dotdotdash opent Europese hub in Amsterdam
- Payroll-startup Employes overgenomen door Deens Ageras
Laatste Nieuws
- Payroll-startup Employes overgenomen... 11-07-2025
- Marketingtransfers week 27, 202511-07-2025
- Marketingtransfers week 26, 202504-07-2025
- Centraal Beheer: werkdruk zet... 03-07-2025
- Dotdotdash opent Europese hub in... 30-06-2025
- Mediahuis E-commerce behaalt... 29-06-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Zo speel je deze zomer in op de trends die jouw markt in 2025 domineren
- Los email feedback geautomatiseerd op en verhoog klanttevredenheid met AI
- Level up your marketing strategy with gamification
- Zo start je met reclame: zet in vijf stappen een effectieve campagne op
- Dè CMS gids voor marketeers